Tebriz-Van Arasında Tren Seferleri Yeniden BaşlıyorTCDD Taşımacılık A.Ş. ile İran İslam Cumhuriyeti Demiryolları (RAI) arasında Tebriz-Van ile Tahran-İstanbul arasında yeniden tren seferlerinin başlatılması için 14-15 Mayıs 2018 tarihlerinde Genel Müdürlüğün toplantı salonunda toplantı düzenlendi.

Toplantıya TCDD Taşımacılık A.Ş.’yi temsilen Genel Müdür Yardımcısı Erol Arıkan, Yolcu Taşımacılığı Dairesi Başkan Yardımcısı Yusuf Çağatay ile diğer yetkililer, RAI’den ise Yolcu İlişkilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Hassan Mousavi başkanlığında bir heyet katıldı.

Genel Müdür Yardımcısı Erol Arıkan demiryollarının serbestleşmesi ve 01 Ocak 2017 tarihinde faaliyetlerine başlayan TCDD Taşımacılık A.Ş. hakkında geniş çaplı bilgiler verdi.

Varılan ikili mutabakata göre bu yıl RAI’ye ait vagon ve lokomotiflerle Tebriz-Van arasında tren seferlerinin başlatılması ile ilgili çalışmalara başlanılmasına karar verildi.

Tahran–Ankara–İstanbul arasında kombine bilet satışı yapmak istediklerini dile getiren RAI’ye Şirketimiz yetkilileri de konuyla ilgili olarak gerekli çalışmaların en kısa sürede yapılacağını ifade ettiler.

Taraflar arasında etkin işbirliğinin artırılması ve ilişkilerin geliştirilmesi yönünde mutabık kalındı.