Engin Çakmak’tan Eskişehirlilere Tramvay MüjdesiCHP’nin Eskişehir’de 4. sıradan Milletvekili Adayı gösterdiği Engin Çakmak, ES TV’nin konuğu oldu. Eskişehir siyasetçilerinden Engin Çakmak, “Seçime Doğru” programında Ali Baş ve Cihan Yıldırım’ın sorularını yanıtladı ve Eskişehirlilere güzel bir haber verdi.

Eskişehir’in CHP milletvekili adaylarından Engin Çakmak ES TV’nin konuğu oldu. Çakmak, gündeme dair soruları yanıtlarken Eskişehirlilere güzel bir haber vermeyi de ihmal etmedi. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in hizmetlerinden biri olan yeni tramvay projesinden küçük bir detay veren Çakmak, asıl büyük müjdeyi Büyükerşen’in vereceğini söyledi.

CHP milletvekili adayı Engin Çakmak, Ali Baş’ın tramvaylarla ilgili sorduğu soru üzerine “Tramvayı yer altına alalım istiyorlar ama Eskişehir’in jeolojik yapısı buna uygun değil. Son tramvay projeleri için yapılan incelemeler sırasında biz bunu yine inceledik ama mümkün gözükmüyor. 13 kilometrelik tramvay ihalesi yapıldı. Ben 1 tane hattı söyleyim diğerlerini Yılmaz Hocam açıklasın. Şehir Hastanesine tramvay getiriyoruz kendi imkanlarımızla. Kayseri’deki gibi Ulaştırma Bakanlığı’nın imkanlarıyla değil, kendi imkanlarımızla yapıyoruz. Eskişehirlilerin vergileriyle Eskişehir halkına tramvay getiriyoruz. Eskişehir Şehir Hastanesi’nden Halin arkasından Selami Vardar Bulvarı, Sultandere Mahallesi, 75. Yıl mahallesine kadar gidecek. Yine daha önce söylediğimiz bir hat vardı… Opera’dan Kumlubel’e bir hat vardı. O hat daha sonra 2 Eylül Kampüsüne uzayacak. Sözleşmeleri yapıldı. Bu sene içinde bunlar biter.” dedi.

Kaynak : www.anadolugazetesi.com

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 20/05/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Cts 25
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı

Ücretsiz e-mail Aboneliği

e-mail adresiniz:

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.