MOTAŞ Personeli İftar Yemeğinde BuluştuMalatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Toplu Taşıma Hizmetleri MOTAŞ AŞ.’nin düzenlediği iftar yemeğinde buluşan personel, geniş bir ailenin mensubu olmanın övüncünü yaşadı,

İki gün olarak organize edilen geleneksel iftar yemeğine birinci gün yaklaşık beş yüz kişi katıldı. Malatya Büyükşehir Belediyesinden de yetkililerin katıldığı iftar yemeği bir otelin restoranında gerçekleştirildi.

MOTAŞ A.Ş. Genel Müdürü Enver Sedat TAMGACI, iftar yemeğinden sonra personele hitaben yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“Değerli mesai arkadaşlarım!

Yine geleneksel hale getirdiğimiz bir iftar programında birlikteyiz. Bizi bu mübarek güne ulaştıran Rabbimize hamdolsun/şükürler olsun.

Biliyorum, Malatya Büyükşehir Belediyemizin en zor hizmetlerinden birini yürütüyorsunuz. Yaratılmışların en değerlisi olmakla birlikte memnun edilmesi en zor olan insanı taşıyoruz. Günlük yüzlerce insanla muhatap oluyorsunuz. Aracınıza binen her insanın ayrı bir derdi, ayrı bir sorunu var. Zaman zaman bu sorunlarını aracın içine taşıyor, size yansıtabiliyorlar. Taşıdığınız insanları sağlıklı bir şekilde ulaşmak istedikleri yere taşıyabilmek için pür dikkat kesilmişken sizin dışınızda gelişerek aracın içine taşınan yolcunun sorunlarıyla da uğraşmak durumunda kalabiliyorsunuz.

Tabii ki oruçlu olarak bu tür olaylara sabır göstermek, muhatabımızı incitmemek için fazlasıyla çaba gösterdiğinizi de biliyoruz. Ancak bunlar işimizin bir parçası.

Nihayet yolcuya karşı gösterdiğiniz sabır, kurduğunuz iletişim yaptırdığımız anketlere yansımaktadır. Yolcu memnuniyeti her yıl artarak yükselmektedir. Bu da memnuniyet verici bir durumdur. Bundan dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Ramazan ayını yarıladığımız şu günde mübarek Ramazan ayınızı bir kere daha tebrik ediyor, ailenizle birlikte huzurlu bir yaşam sürdürmenizi temenni ediyorum” dedi.

MOTAŞ A.Ş. eski müdürlerinden ve şu an Malatya Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığını yürüten Hasan Alıcı yaptığı konuşmada yaptığımız işin çok olduğunu belirterek, bu zorluğun altından kalkabilmek için büyük bir sabra ihtiyaç olduğunun altını çizdi. MOTAŞ personelinin performansından dolayı gurur duyduğunu belirten Alıcı, “böyle bir personele yöneticilik yaptığımdan dolayı kendimi şanslı hissediyorum” ifadelerine yer verdi.