İsa Apaydın Raillife Dergisine KonuştuTCDD Genel Müdürü İsa Apaydın raillife dergisi Temmuz sayısı için yazı yazdı.

İsa Apaydın’ın yazısı şu şekilde:

“Ülkemizi Yüksek hızlı ve Hızlı demiryolu ağlarıyla örme çalışmalarımız devam ederken, tarihi ve kültürel mirasımız gar ve istasyonlarımızı da aslına uygun olarak restore ediyoruz. Gar ve istasyonlarımız ile konforlu trenlerimizin her biri film platosuna dönüşüyor. Ankara-Kars arasında işletmekte olduğumuz Doğu Ekspresimiz de bunların başında geliyor. Ankara’dan serhat şehrimiz Kars’a kadar uzanan Anadolu coğrafyasının eşsiz güzelliğine tanıklık etmek isteyenler, bu hatta konforlu seyahatlere ev sahipliği yapan Doğu Ekspresimizi tercih ediyor. Seyahatleri boyunca tarihi gar ve istasyonlar ile trenlerin ay yıldızlı penceresinden çekilen fotoğraflar ve görüntüler, basılı ve görsel medyada geniş yer buluyor.

Sayın Bakanımızın talimatları ve himayeleriyle ilk kez düzenlenen Doğu Ekspresi Ulusal Fotoğraf Yarışması TCDD’nin ev sahipliğinde YHT Gar’da gerçekleştirildi. Dereceye girenlere Sayın Bakanımız tarafından ödüller verildi.

Bir Temel Atma, Bir Açılış…

Geçtiğimiz ay içerisinde ayrıca iki önemli etkinliği daha gerçekleştirdik. Aliağa-Bergama demiryolu hattı ile Çandarlı Limanı bağlantısı demiryolunun temelini, Sayın Başbakanımızın video konferans sistemiyle katıldığı törenle attık. Proje tamamlandığında İzmir’de İZBAN banliyö hattı 50 km daha uzayarak 136 km’den 186 km’ye çıkmış olacak. 21 ayrı noktada planladığımız Lojistik Merkez kurulması çalışmalarımız kapsamında Erzurum (Palandöken) Lojistik Merkezi’nin de inşasını tamamlayarak törenle hizmete açtık.

Başbakan Yardımcımız Sayın Recep Akdağ ve UDH Bakanımız Sayın Ahmet Arslan’ın teşrifleriyle hizmete açtığımız lojistik merkezimizle birlikte toplam 9 adet lojistik merkezimizi Türk lojistik sektörünün hizmetine sunmuş olduk.

Demiryolcularımızın da büyük kahramanlıklar göstererek destan yazdığı 15 Temmuz 2016 gecesinde şehit olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı ömürler diliyorum.”

İyi yolculuklar…

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.