Malatya-Elazığ Raybüs Seferlerine Büyük İlgi

Raybüs artık seferde. Yaklaşık 2 saatlik seyahat vatandaşların ilgisini gören raybüs her bütçeye uygun bir yolculuk sağlıyor. Üstelik engelli vatandaşlara ücretsiz, 65 yaş üstü vatandaşlara da çeşitli indirimler sağlanıyor. Bu indirimlerden gençlerde faydalanabilecek.


Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin de katılımıyla gerçekleşen tören sonrasında TCDD Taşımacılık tarafından Malatya-Elazığ arasına RayBüs olarak bilinen Malatya-Elazığ ekspresini sefere koydu.

“KONFORLU VE FERAH”
Yaklaşık 1 haftadır sefere başlayan RAYBÜS, tren yolculuğunu keyifli hale getiren, bilet fiyatlarını ucuz bulan herkesin odak noktası haline geldi. RAYBÜS, konforu ve ferahlığıyla da yolculardan tam puan aldı. Emeği geçenlere teşekkür eden vatanda, “RAYBÜS’ü 1 haftadır kullanmaya başladık. Bilet fiyatları da karayolu taşımacılığından daha ucuz. Üstelik vagonlar klimalı ve ferah koltukları ise konforlu. Keyifli bir şekilde seyaht ediyoruz” dedi.

“MUHAKKAK TERCİH EDİLMELİ”
RAYBÜS’ü ilk defa tercih eden vatandaşlar da oldu. Bu yolculuğun tadına bakanlar tavsiyelerde de bulundu. Vatandaş, “Ailelerimiz, dostlarımız daha öncesinde RAYBÜS’e binerek Elazığ’a gitmişler. Kimimiz dışarıda öğrenciyiz, kimimiz ise gezmeye gidiyoruz. Öğrenciler açısından özellikle çok daha tercih edilebilecek bir ulaşım aracı. Hem ucuz, hem konforlu, hem ferah. Kara taşıtlarına göre daha rahat seyahat edebiliyoruz. Kesinlikle halka tavsiye ediyoruz. Trenin keyfini çıkartarak uzun ama bir o kadar da keyifli yolculuk geçirebilirler” şeklinde konuştu.

65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLARA İNDİRİMLİ
Vatandaşlara eşsiz manzara eşliğinde seyahat etmesini sağlayan RAYBÜS, yaşlı, engelli vatandaşları da göz ardı etmedi. 65 yaş üstü vatandaşlara ve engelli vatandaşlara da kolaylık sağlanacak. Engelli vatandaşlara ücretsiz yolculuk etme imkânı sunan RAYBÜS, 65 yaş üstü vatandaşlara da yüzde 50’ye varan indirimlere kadar fırsatlar sunuyor. Vatandaşlar bu uygulamayı da takdirle karşıladı ve şöyle konuştu; “Normalde bilet fiyatları uygun. Ama engelli vatandaşlarımız ve yaşlılarımız için de yapılan bu kolaylık çok güzel olmuş. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Kesinlikle olması gerektiği gibi olmuş. Takdirle karşılıyoruz. Allah devletimize zeval vermesin.”

BİLET FİYATLARI NE KADAR?
Malatya – Elazığ arasında bir köprü görevi görecek olan RAYBÜS’ün bilet fiyatları da her bütçeye uygun. Malatya – Elazığ arası bilet fiyatı 11 TL olarak belirlendi. Ancak bu aralıkta olan duraklara göre de fiyatlar değişiklik gösteriyor. Durakların yakınlığına göre bilet fiyatları da düşüyor. 240 yolcu kapasiteli RAYBÜS her gün saat 06.45’den Malatya’dan, 18.00’da ise Elazığ’dan hareket ediyor.

Kaynak : www.vuslathaber.com


İlk yorum yapan olun

Yorumlar