Dikkatiyle Faciayı Önleyen Metro Sürücüsüne Ödül

Öz Taşıma-İş Sendikası, Ankara Metrosunda vatman olarak görev yapan ve vagonda çıkan yangını söndürerek bir faciayı önleyen sendika üyesi Hüseyin Aydın’ı ödüllendirdi.


Ankara Metrosunda sürücü olarak görev yapan ve Öz Taşıma-İş Sendikası üyesi olan Hüseyin Aydın, dikkatiyle faciayı önledi. Geçtiğimiz günlerde Kızılay-Batıkent seferini gerçekleştiren Aydın, sürücüsü olduğu metronun alt kısmından gelen dumanları fark etmesi üzerine, soğukkanlı bir şekilde yolcuları tahliye etti ve metroyu güvenli bir bölgeye çekerek vagonun altında çıkan yangını söndürdü. Bu davranışından dolayı da Öz Taşıma-İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, metro sürücüsüne Hüseyin Aydın’a ödül verdi.

Kızılay Metrosu İşletme Şefliğinde gerçekleştirilen ödül töreninde kısa bir konuşma yapan Genel Başkan Mustafa Toruntay; “Ankara’mıza hizmet veren, can taşıyan, canımızı taşıyan sendikamızın üyelerinden Hüseyin Aydın kardeşimiz, dikkati ve soğukkanlı davranışlarıyla bir felaketi önledi. Vagonun altında aniden çıkan yangını fark eden üyemiz, vatandaşlarımızı herhangi bir paniğe yol açmadan tahliye etmiş ve gereken yerlere bilgi vererek, yangına ilk müdahaleyi gerçekleştirmiştir. Bundan önce de EGO’da şoför olarak görev yapan bir üyemiz otobüste fenalaşan bir yolcumuzu hastaneye yetiştirmiş ve hayatını kurtarmıştı. Biz de bu davranışını ödüllendirmiştik, bugün de kıymetli üyemiz Hüseyin Aydın’a sendikamız adına, dikkati ve özverili çalışmalarından dolayı altın hediyesinde bulunduk” dedi.

Ödül törenine katılan Metro İşletme Müdürü M. Emre Cansev’de tren sürücüsü Aydın’a teşekkür belgesi verdi.

Düzenlenen törene; Genel Başkan Yardımcısı Murat Şimşek, sendika iş yeri baş temsilcimiz ile temsilcilerimiz ve çok sayıda üyemiz katıldı.sohbet


İlk yorum yapan olun

Yorumlar