İyi Parti’li Koncuk Adana Metrosu İçin Soru Önergesi Verdiİyi Parti milletvekillerinden Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na Adana Metrosu hakkında yanıtlanmak üzere soru önergesi verdi.

Adana Milletvekili İsmail Koncuk, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na Adana Metrosu hakkında soru önergesi verdi.

İsmail Koncuk vermiş olduğu soru önergesi ile İstanbul, Ankara, Erzincan, Erzurum ve Antalya illerinde yapımları süren metro hatlarının Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından devralınmasına rağmen neden Adana şehiriçi hafif raylı ulaşım sisteminin de devralınmadığını sordu.

2011 senesinde o dönemde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı olan Binali Yıldırım’ın 2. etabı olan Akıncılar – Çukurova Üniversitesi hattı için çalışmalara başlanacağı sözü verildiğini hatırlatan Koncuk aradan geçen 7 seneye rağmen hattın neden hala başlatılmadığı sorusunu yöneltti.

Koncuk tarafından sorulan diğer iki soru ise Adana Metrosu’nun Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na devrinin yapılıp yapılmayacağı ve Akıncılar – Çukurova Üniversitesi ve Sarıçam’da ki yeni stadyumu kapsayan ikinci etap raylı sistem güzergahı ne zaman tamamlanacak soruları oldu.

İsmail Koncuk tarafından verilen Adana metrosu Ulaştırma Bakanlığı soru önergesi metnine ulaşmak için TIKLAYINIZ…

Kaynak: emlak365.com