Tren Kazasında Ölen Oğuz Arda Anısına, Futbol Akademisi AçıldıUzunköprü Belediyesi tarafından 258 öğrencinin kayıt yaptırdığı Oğuz Arda Sel Futbol Akademisi, Uzunköprü Belediyesinin Uzunköprüspor Sosyal Tesisleri’nde açıldı.

İlçemizde öğrenim gören 7-14 yaş öğrencilerin futbol bilgi ve becerilerinin gelişmesi, kötü alışkanlıklarından uzak durmaları ve şehrimiz takımlarına futbolcu yetiştirilmesi hedefleriyle kurulan Oğuz Arda Sel Futbol Akademisi açılışına Oğuz Arda Sel’in annesi Mısra Öz, Amcası Fatih Sel, Dedesi ve Babaannesi’de katıldı.

Açılışta konuşma yapan Mısra Öz; “Bir ihmal sonucu kaybettiğim oğlumun adının burada, kendi memleketinde yaşatılması beni gururlandırdı. Oğuz Arda’nın adının sonsuz olmasını istiyorum. Akademide oynayan çocuklarımızın Oğuz Arda’nın hayallerini gerçekleştirmesini diliyorum” dedi.

Uzunköprüspor Teknik Direktörü ve Akademi Genel Koordinatörü Nejat ÖNTAŞ; “Belediyemize ve bize destek olan herkese çok teşekkür ediyoruz. Burada yetiştireceğimiz evlatlarımız profesyonel olarak ülkemize hizmet edecekler” dedi.

Belediye Başkanımız Av. Enis İşbilen; “Uzunköprü’de sosyal demokrat belediyeciliğin gereğini bu defa sportif anlamda gerçekleştiriyoruz. 8 Temmuz tren kazasında kaybettiğimiz yavrumuz Oğuz Arda Sel ve babası Hakan Sel’in hatırasını bu şekilde yaşatmak istedik. Hayatını kaybeden her vatandaşımız bizim için özeldi, küçük bir ihmal sonucu 25 vatandaşımızı kaybetmenin üzüntüsünü hala içimizde yaşıyoruz. Akademiye kayıt yaptıran öğrencilerimize ve ailelerine teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimize tüm spor malzemeleri ücretsiz olarak verilecek olup, teknik ve idari kadro tarafından sportif ve eğitim profili sürekli olarak takip edilecek, yazılı ve sınavları için özel programlar uygulanacak ve futbol eğitiminin okula olan ilgisinin azalmasına izin verilmeyecektir” dedi.

Konuşmaların ardından Oğuz Arda Sel’in annesi Mısra Öz tarafından akademiye kayıt yaptıran öğrencilere Oğuz Arda’nın görselinin yer aldığı tişört dağıtıldı.

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.