Şanlıurfa Toplu Taşımada Çığır Açtı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Büyükşehir Belediyesi BELSAN Genel Müdürlüğü tarafından yapımı tamamlanan hizmet binasının açılışını gerçekleştirdi.


Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan ulaşım kompleksi, 3 bin metrekarelik hizmet binası, toplu taşıma araç şoförlerinin dinlenme alanları, yemekhaneler ve idari büroları içerisinde barındırıyor.Açılışta gündeme dair önemli açıklamalarda bulunan Başkan Nihat Çiftçi, “Şanlıurfa’nın kalkınması için herkesin görevini en iyi şekilde yapması lazım” diyerek, algı operasyonlarına karşı her zaman olduğu gibi dik duracaklarını belirtti.

“TOPLU TAŞIMADA ÇIĞIR AÇTIK”

Konuşmasında Başkan Çiftçi, “Şanlıurfa çalışmalarımız ile büyüyor, gelişiyor ve kendini yeniliyor. Göreve başladığımızda Büyükşehir Belediyemize bağlı olan BELSAN A.Ş’miz vardı. Yapım, inşaat, ulaşım ve sosyal her türlü işe bakıyordu. Bunun tek şirketle olmayacağını görerek 4 şirkete bölmüş olduk. BELSAN A.Ş. ulaşım anlamında, BELSAN Sosyal tesis anlamında, BELTAŞ yapı ve inşaat anlamında BELENERJİ de enerji noktasında Büyükşehir’imizi bir noktaya getirme anlamında şirketlerimizi uzmanlaştırmaya doğru götürdük.

Eskiden zarar eden şirketlerimiz şimdi de kar etmeye başladı. Hem istihdam oluştururken, hem bu hizmetleri yapmak kolay değil. 3 yıl önce bir dairede personelini sevk ve idare eden şirketimiz birçok izleme merkezleri ile terminalde yer alan kapalı alanlarında ve şuanda da ulaşım kampüsümüz içerisinde kurulan 3 bin metrekarelik idari ve yönetim binamızın açılışını gerçekleştiriyoruz. Şimdi 991 personel ile Şanlıurfa’mıza daha güzel hizmetler verecek. Eğer personelleri sağlıklı bir ortamda onların gelişimini sağlayabilecek fiziki ortamı sağlayamazsanız Şanlıurfa’nın ulaşımını bir noktaya getiremezsiniz. İnşallah bugün test sürüşünü gerçekleştireceğimiz ve 21 Kasımda açılışını gerçekleştireceğimiz yeni trambüs projesi ile artık Şanlıurfa ulaşımda çığır açacak. Gerek Ulaşım Master Planı gerek ise raylı sistem projeleri hazırlanıyor. Ulaşım Master Planı ve raylı sistem için Çinli teknik heyetimiz ile ortak bir şekilde çalışıyoruz. Şehrimizde bir çok konu konuşuluyor ama bizler işimize bakıyoruz” dedi.

“TEK AMACIM KENDİ DÖNEMİMDE ŞANLIURFA’YA ADAM AKILLI HİZMET ETMEK ”

“Büyükşehir Belediye Başkanı olmayı istemek herkesin hakkı” diyen Başkan Nihat Çiftçi, konuşmasını şu cümlelerle sürdürdü: “Siyaset yapabiliriz, Şanlıurfa’da yarışabiliriz bunun kadar normal bir şey yoktur ve herkeste Büyükşehir Belediye Başkanı olabilir ama bırakın kendi dönemimde Şanlıurfa’ya adam akıllı hizmet edebileyim. Gerçekten sorunlu noktalara el atayım üstüne gideyim. Çevre yolu yapıyoruz 1 ay sonra nasıl bitmedi diye algılar oluşuyor.

Trambüs projesini bitirmek üzereyiz, testini yapacağız ve daha testi yapılmadan Araç dönmüyor diye bir algı oluştu. Türkiye’nin en büyük köprülü kavşağını çalışarak, didinerek Şanlıurfa’nın göbeğine Çevik Kuvvet kavşağına indirgiyoruz. Köprülü kavşaklar niçin bugüne kadar bekletildi.

Şanlıurfalı kardeşlerimiz sorsunlar. Şimdi Dağ eteğindeki malikleri hemen hareketlendirmeye başlıyorlar, neymiş efendim devlet için yaptığımız kentsel gelişim ve dönüşüm alanından dolayı sizin buraya alt yapı çalışmaları gelmeyecek. 3 Yıl önce göreve geldiğimde GAP Vadisini geçecek Çelik Köprülerin temelini ben attım, projelerini ben gerçekleştirdim. Oradaki çevre yollarını arkadaşlarımız ile birlikte kamulaştırdık, projelendirdik ve yılların beklediği sorunlar vardı bunları hep birlikte çözdük. Ve dolayısıyla Fen İşleri Daire Başkanlığımız buranın çalışmalarına başlamış durumda. Biz her yere hizmet götüreceğiz ama bizler fakiri de düşüneceğiz, Tarihi yapılarımızı, şehrin gelişimi ve çevreyi düşündüğümüz gibi.


Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar