Türkiyenin Metröbüs İhtiyacı Bursadan Karşılanacak

Türkiye teknolojik alan da her sene gelişmeye devam ediyor. Buna göre askeri alanlarda yapılan gelişmelerin yanı sıra artık diğer sektörlerde de kendi ürünlerimizi üretmeye başlayacağız.


Türkiye teknolojik alan da her sene gelişmeye devam ediyor. Buna göre askeri alanlarda yapılan gelişmelerin yanı sıra artık diğer sektörlerde de kendi ürünlerimizi üretmeye başlayacağız. Bursa Türkiye’nin teknolojik alanda en gelişmiş şehirlerinden bir tanesi olmak ile beraber bünyesinde pek çok otomobil fabrikasını barındırmaktadır. Daha önceleri yerli tramvay ve metro üretimleri yapılan Bursa şehrinde şimdi yeni bir ilke daha imza atılacak. Buna göre Türkiye tarihinde ilk defa kendi metrobüsünü yapacak ve yurt dışı ihracatlarını sonlandıracak.

Tarihte bir ilk
Bundan önce ki yıllarda Türkiye pek çok aracı yurt dışından ithal etmek zorunda kalmaktaydı. Ancak gelişen yerli sanayi ve Türk mühendisliği ile ithalat oranları düştü ve artık yurt dışına ihracatlar yapılmaya başlandı. Şu anda metrobüsler yaygın olarak İstanbul ve Ankara şehirlerinde kullanılmaktadır. İstanbul’da ki metrobüslerin özel yolu bulunmakta olup Ankara’da ki metrobüsler normal araç güzergahından ilerlemektedir. Bursa’da yapılacak olan metrobüsler de pek çok şehirde aktif görev yapacak.

3 körüklü metrobüs
Bursa’da yapılacak olan yerli metrobüsler diğer metrobüslerin özelliklerine sahip olmak ile beraber son teknoloji ürünü olacak. 3 körüklü yapılması beklenen metrobüsler balkan ülkeleri ve diğer pek çok ülkeye ihracat yapan AKIA firması tarafından yapılaca. Yerli metrobüslerin yapılması ile yollarda yabancı metrobüs sayılarının azalması ve kısa zamanda bu metrobüslerin sayılarının giderek artması beklenmektedir. Ayrıca yurt dışı satışlarının da yapılması bekleniyor.

Kaynak : www.sanalkripto.com


İlk yorum yapan olun

Yorumlar