Atlas Lojistik Ödülleri Sahiplerini Buldu

atlas lojistik odulleri sahiplerini buldu
atlas lojistik odulleri sahiplerini buldu

Her yıl artan bir ilgi ve merakla sonuçları beklenen Atlas Lojistik Ödülleri 2018 yılında da sektörün markalarına değer katmaya devam ediyor. Lojistik sektörüne katkı sağlayan çalışmalarıyla öne çıkan ihracatçı firmalar da üçüncü kez ödülle buluştular. 9 yıldır kesintisiz olarak devam eden yarışmaya 2018 yılında rekor sayıda başvuru yapılırken 26 başvuru ödül almaya hak kazandı.


Lojistik sektörünün medyası ve sivil toplum örgütlerinin desteği ile 9 yıldır aralıksız devam eden “Atlas Lojistik Ödülleri” yarışmasının ödül töreni 15 Kasım 2018’de İFM’de yapıldı. Törenle dağıtılan ödüller için 82 aday mücadele etti.

Uluslararası logitrans Transport Lojistik Fuarı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen törende, organizasyon komitesi adına bir konuşma yaparak; “Yarışmamıza, ‘marifet iltifata tabidir’ sözleriyle başlamıştık.” diyen İlker Altun, “Atlas Lojistik Ödülleri’nde bugüne kadar Türkiye’nin taşımacılık ve lojistik endüstrisine mensup irili ufaklı 525 yarışmacı oldu. 2018 yılında da çeşitli dallarda rekor sayıda katılım gerçekleşti. Yarışmaya katılan 82 adayı da kutluyorum” diye devam etti. İlker Altun daha sonra şunları söyledi:

“Ekonomik istikrarsızlık zamanlarında faaliyetlerini sürdürmeyi başaran herkes aslında ödülü hak ediyor. Ancak Lojistik Ödülü Atlas’ı almak için önce aday olmak gerekiyor.

Her platformda saygınlığı onay gören bu yarışmaya katılanlar, yarışabilecek başarıları ve özgüvenleri için, kazananlar da ödül aldıkları için gururlanabilir, övünebilirler. Bu onların hakkıdır.

Dünya ticaret yolları üzerindeki Türkiye’nin taşımacılık ve lojistik endüstrisinin gidecek çok yolu var. Çok daha güzel günler göreceğiz. Gazeteci ve yayıncı olarak sektörde bulunduğumuz 34 yılda, 12’ncisini gerçekleştirdiğimiz fuarımızla, 9 yıldır süren yarışmamızla olduğu gibi bundan sonra da birlikte yürüyeceğimize inanıyorum.”

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da faaliyet verileri ile lojistik projelerin ayrı ayrı değerlendirilmesi ve online oylama olmak üzere üç ayrı dalda yapılan yarışmada, adaylar kendi başvurularıyla yarışıyor.

Toplam 26 Ödül Sahipleriyle Buluştu

Ulaştırma belgesine dayalı hizmetler dalında 5 kategoride değerlendirme oldu. Aynı kategoride her firmaya yalnızca bir ödül verilen yarışmanın belgeye dayalı hizmetlere ilişkin ödül değerlendirme sonuçları şöyle gerçekleşti:

Uluslararası Lojistik İşletmecileri: ARKAS Lojistik
Yurtiçi Lojistik İşletmecileri: CEYNAK Lojistik
Uluslararası Taşıma İşleri Organizatörleri: OMSAN Lojistik
Yurtiçi Taşıma İşleri Organizatörleri: FEVZİ GANDUR Lojistik
Uluslararası Ticari Eşya Taşımacıları: LOGİTRANS Lojistik

Ulaştırma Bakanlığı yetki belgeleri dışında oda, dernek, birlik gibi üyeliklere göre yapılan başvurularda şu sonuçlar elde edildi:

Uluslararası Deniz Taşıması Firmaları (Gemi Sahipleri): MEDKON LINES
Uluslararası Deniz Taşıması Firmaları (Forwarder): GLOBELINK ÜNİMAR Lojistik
Demiryolu Taşıması Firmaları (Operatörler): MEDLOG Lojistik
Demiryolu Taşıması Firmaları (Forwarder): SARP INTERMODAL
Uluslararası Hava Taşıma Firmaları (Havayolu Taşıyıcısı): TURKISH CARGO
Uluslararası Hava Taşıma Firmaları (Forwarder): GENEL TRANSPORT
Liman İşletmecileri: MERSİN Uluslararası Liman İşl.

Yarışmada, jüri üyelerinin seçimine bağlı şekilde sonuçlanan Lojistik Proje Ödülleri dalında ise dört proje ödüle değer bulundu:

“Ağır ve Havaleli Yüklerin Taşınmasına İlişkin Yönetmelik” projesi ile AND (Ağır Nakliyeciler Derneği)
“TANAP” projesi ile ARKAS Lojistik
“Biofarma Lojistik” projesi ile TRANSORIENT
“Lojistik Sektöründe Kadın İstihdamı Farkındalığının Arttırılması” projesi ile UTİKAD

Aday belirleme ve oylama işlemleri http://www.lojistikodulleri.com web sitesi kullanıcıları tarafından yapılan online yarışmada ise elde edilen sonuçlar jüri tarafından tescil edildi. 6 kategoride toplam 29 adayın yarıştığı yarışmada, sonuçlar lojistik sektörünün tüm kesimlerinden gelen oylarla belirlendi.

Yılın En Beğenilen Lojistik Şirketi: CEYNAK Lojistik
Yılın Lojistik Tedarikçisi: FORD TRUCKS
Yılın Lojistik Yöneticisi (Karayolu): EFE GÖKTUNA (Fevzi Gandur Lojistik)

Yılın Lojistik Yöneticisi (Denizyolu): OĞUZ TÜMİŞ (Samsunport)
Yılın Lojistik Yöneticisi (Havayolu): HASAN ŞAFAK (Fevzi Gandur Lojistik)
Yılın Depo Yöneticisi: ALİ SEVEN (Ceynak Lojistik)

Bu yıl üçüncü kez verilen “Lojistiğe Katkı Ödülü”nü kazanan dış ticaret şirketleri şunlar:

DOĞTAŞ
MERİNOS
SIEMENS
ŞİŞECAM


İlk yorum yapan olun

Yorumlar