Bursa Büyükşehir Ulaşımda Hız Kesmiyor

bursa buyuksehir ulasimda hiz kesmiyor
bursa buyuksehir ulasimda hiz kesmiyor

Bursa’da 2018’i yol yılı ilan eden ve bu kapsamda 17 ilçede adeta asfaltlama hamlesi başlatan Büyükşehir Belediyesi, kış aylarının etkisini göstermesine rağmen yağışsız günleri değerlendirip, çalışmalarda hız kesmiyor.


Bir taraftan akıllı kavşak uygulamaları ve yol genişleme çalışması gibi küçük dokunuşlarla kent merkezinde trafiğe nefes aldıran Bursa Büyükşehir Belediyesi diğer taraftan kent merkezi ve tüm ilçelerde yol kalitesini artırma çalışmalarını da hız kesmeden sürdürüyor. Kış mevsiminin etkisini iyice göstermesine rağmen yağışsız günleri değerlendiren ekipler, Osmangazi ilçesi Akpınar Mahallesi sınırlarındaki Hancı Caddesi’nde 3000 metrekare bordür tretuvar ve yaya yolu çalışması, 1,5 kilometre orta refüj düzenlemesi ve 1,5 kilometre uzunluğunda 6 metre genişliğinde sıcak asfalt çalışmasını tamamlandı. Bunun yanında ilave 1,5 kilometrelik 6 metre genişliğinde asfalt çalışması daha yapılacak. Yine Osmangazi ilçesi Albayrak Caddesi’nde de 1400 metre uzunluğunda 3000 metrekare kaldırım ve 2800 metre otopark cebi imalatı tamamlandı.

Kaliteli yol konforlu ulaşım

Nilüfer ilçesinde de yol çalışmalarında hız kesmeyen Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Görükle Atatürk Caddesi’nde 1200 metre uzunluğunda 5000 metrekare yaya yolu, 2500 metrekare otopark cebi ve 1200 metre uzunluğunda 6 metre genişliğinde asfaltlama çalışmasını tamamladı. Atatürk Caddesi’nde ilave olarak 1200 metre orta refüj imalatı ve 1200 metre uzunluğunda 6 metre genişliğinde asfalt çalışması yapılacak. Nilüfer ilçesi Bülent Ecevit Caddesi’nde 1300 metre kaldırım imalatı çalışmasına başlanırken, Uludağ Üniversitesi Görükle Kampüsü’nde kaldırım ve bisiklet yolu düzenleme çalışmaları devam ediyor.

Herkes için rahat ulaşım

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ulaşım yatırımlarının sadece araç trafiğini kapsamadığını hatırlatarak, “Bu çalışmaların tamamı, halkımızın gerek yaya, gerek bisiklet, gerekse de araçları ile daha rahat dolaşmaları, parklanma sorunu yaşamamaları için yapılan hamleler. Bu kapsamda çalışma olan bölgelerde verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diliyoruz ama çalışmalar bittiğinde halkımız inşallah bu güzelliklerden istifade edecek” dedi.


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar