Gaziantep Büyükşehir, 336 Kilometre İmarlı Yol Açtıgaziantep buyuksehir 336 kilometre imarli yol acti
gaziantep buyuksehir 336 kilometre imarli yol acti

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, yol ve asfalt çalışmaları kapsamında son 4 yılda, 336 kilometre uzunluğunda yeni imarlı yol açtı. Şehir içi ulaşımı rahatlatmayı amaçlayan Büyükşehir, son yıllarda yürüttüğü yol açma çalışmalarında dikkati çekti. Başkan Fatma Şahin, Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturduğu günden bu yana, açılan yeni yollarla şehir merkeziyle taşra ilçelerine olan bağlantı sağlamlaştırıldı.

Büyükşehir belediyelerinin hizmet sınırlarını, il sınırları olarak değiştiren 6360 sayılı Büyükşehir Yasası’yla hizmet ağı genişleyen Büyükşehir, ağırlaşan yükünü güçlü ekibiyle sırtladı. Gerek alt yapı, gerekse üst yapı çalışmalarını belli bir plan doğrultusunda yürüten Büyükşehir Belediyesi, “Yol Medeniyettir” anlayışını önde tuttu, yol ve genişletme çalışmalarıyla kente imarlı yollar kazandırdı.

Şehrin her noktasına hizmet götürmek için 7 gün 24 saat çalışan Büyükşehir, yeni yollar açtı, şehrin gelişmesine katkı sağladı. Her geçen gün büyüyen Gazi şehrin yol ihtiyacını karşılamak için çalışmalarını aralıksız sürdüren Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, il genelinde 4 yıl boyunca 336 kilometre imarlı yol açtı, 2 bin kilometre yol asfaltladı, 3 milyon 524 bin metrekare kaldırım ve kilit taşı döşedi.

Başkan Fatma Şahin ve ekibi, yeni dönemde de yol açma ve asfalt çalışmalarının yanı sıra kaldırım ve kilit taşı döşeme işine ağırlık verecek.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.