Gaziantep Havalimanı Yeni Teminal Binası 2020 Yılında Hizmete Girecek

gaziantep havalimani yeni teminal binasi 2020 yilinda hizmete girecek
gaziantep havalimani yeni teminal binasi 2020 yilinda hizmete girecek

Bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Gaziantep’e gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Gaziantep Havalimanı Terminallerinin büyütülmesi ile ilgili devam eden işleri ve yeni terminal binası inşaatını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.


İncelemelerinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Turhan, Gaziantep Havalimanı Yeni Terminal binasının 2020 yılı içinde hizmete açılacağını belirterek şöyle konuştu:

“Gaziantep’imizin hava ulaşımında önemli bir görev üstlenen havaalanı ile ilgili olarak terminallerimizi büyütüyoruz. Diyarbakır’dan sonra Gaziantep Havaalanımızda körüklü tünellerle yolcularımız direkt olarak terminalden uçağa binme fırsatı yakalayacaklar. 6 adet yeni ilave körüklü sistemi içerisinde barındıran terminalimizin çalışmalarına başladık, bunu sürdürüyoruz. 2020 yılı içerisinde inşallah yeni terminalimizi hizmete açacağız, eski terminalimizi de dış hatlar olarak kullanacağız.

Son dönemlerde bu havaalanının ILS cihazı ile ilgili olarak yazılı ve görsel medyada bazı gerçeği tam olarak yansıtmayan bilgiler bize ulaştı. Havaalanımızın kategori 2 seviyesinde ILS cihazı mevcuttur.” (DHMİ)


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar