Gaziantep Havalimanı Yeni Teminal Binası 2020 Yılında Hizmete GirecekBir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Gaziantep’e gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Gaziantep Havalimanı Terminallerinin büyütülmesi ile ilgili devam eden işleri ve yeni terminal binası inşaatını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

İncelemelerinin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Turhan, Gaziantep Havalimanı Yeni Terminal binasının 2020 yılı içinde hizmete açılacağını belirterek şöyle konuştu:

“Gaziantep’imizin hava ulaşımında önemli bir görev üstlenen havaalanı ile ilgili olarak terminallerimizi büyütüyoruz. Diyarbakır’dan sonra Gaziantep Havaalanımızda körüklü tünellerle yolcularımız direkt olarak terminalden uçağa binme fırsatı yakalayacaklar. 6 adet yeni ilave körüklü sistemi içerisinde barındıran terminalimizin çalışmalarına başladık, bunu sürdürüyoruz. 2020 yılı içerisinde inşallah yeni terminalimizi hizmete açacağız, eski terminalimizi de dış hatlar olarak kullanacağız.

Son dönemlerde bu havaalanının ILS cihazı ile ilgili olarak yazılı ve görsel medyada bazı gerçeği tam olarak yansıtmayan bilgiler bize ulaştı. Havaalanımızın kategori 2 seviyesinde ILS cihazı mevcuttur.” (DHMİ)

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.