TCDD Taşımacılık Vagon Teknisyeni Kadrosunda Personel Alımı YapacakTCDD Taşımacılık A. Ş. Genel Müdürlüğü 8 ilde vagon teknisyeni kadrosunda personel alımları yapacak.! ÖSYM 2018/2 tercihleri başladı.

2018/2 tercihleri 11 Aralık tarihi itibari ile alınmaya başlandı. Buna göre lise mezunu olan adayların başvuru yapabileceği ilanlardan Vagon teknisyeni kadrosundaki başvuru koşullarını ayrıntılı olarak aktaracağız. İşin olsa ekibi olarak daha diğer kadrolardaki alımlara ilişkin başvuru şartlarını sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz. Vagon teknisyeni kadrosundaki alımlarda 8 ilde alımlar yapılacak. Buna göre alım yapılacak iller ise şöyle;

HANGİ İLLERDE VAGON TEKNİSYENİ ALINACAK?

Adana, Ankara, İstanbul, Kars, Kütahya, Mersin, Niğde ve Sivas illerinde alımlar yapılacak Toplamda 8 ilde gerçekleşecek olan personel alımlarında en çok istihdam İstanbul ilinde 10 kişi, diğeri ise 4 kişi ile Kütahya Tavşanlı, 4 kişi ile Sivas Divriği ilçesine olacak. Diğer illerdeki sayı ise şöyle; Mersin Merkez 3 kişi, Niğde Ulukışla 2, Kars Merkez’de 1 kiş istihdam edilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Adayların başvurularda aranan niteliklerde; 2111, 7225, 2085, 2023 2061 7300 kodlarındaki başvuru şartlarına sahip olmaları gerekiyor. Nitelik kodlarına göre adayların görevde vardiyalı sistemde görev alacakları belirtilmekte ve başvuru şartlarında yapılacak olan güvenlik tahkikatında olumlu sonuçlanmaları ile görevlendirecekleri belirtilmekte.

Eğitim şartlarında; Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanı ve Dallarından mezun olmak, Raylı Sistemler Teknolojisi Alanı ve Dallarından mezun olmak. Ortaöğretim Kurumlarının Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı ve Dallarından veya Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı – Endüstriyel Elektronik Dalından mezun olmak, Makine Teknolojisi Alanı ve Dallarından mezun olmak istenilmektedir.

Kaynak : www.isinolsa.com