Ankara’da Yüksek Hızlı Tren Yolculuğu Çileye Dönüştüankarada yuksek hizli tren yolculugu cileye donustu
ankarada yuksek hizli tren yolculugu cileye donustu

9 kişinin yaşamını yitirdiği tren faciasının ardından yüksek hızlı trenler Ankara Garı’ndan 22 km uzaktaki Eryaman’dan kalkmaya başladı. YHT ile seyahat etmeye çalışanları ‘çileli’ bir yolculuk bekliyor

Birgün’den Burcu Cansu’nun haberine göre; “13 Aralık’ta Ankara’da yaşanan facianın ardından, yüksek hızlı trenler Ankara Garı’ndan 22 km uzaktaki Eryaman’dan kalkmaya başladı. Ankara Gar önünden hareket eden otobüslere tıklım tıklım bindirilen yolcular, 40 dakika süren bir yolculuğun ardından Eryaman istasyonuna ulaşıyor. TCDD Taşımacılık A.Ş.’den yapılan açıklamada, bu durumun 1 Şubat’a kadar devam edeceği ve biletli yolcuların 13 Ocak’a kadar TCDD tarafından temin edilen otobüslerle taşınacağı duyuruldu. 13 Ocak’tan sonra ise Eryaman’a giden otobüs seferleri de sona erecek. Yolcular bu tarihten itibaren kendi imkânları ile Eryaman’a gidecek.

TIKLIM TIKLIM OTOBÜSLER

Ankara YHT Garı önünde bekleyen otobüslere binmek için uzun kuyruklar oluşurken, otobüsler tıklım tıklım dolana kadar bir sonraki sefer başlamıyor. 40 dakika süren bir mesafe sebebiyle insanlar ayakta seyahat etmek istemediğini belirttiği için sık sık tartışmalar yaşanıyor. Trafik yoğunluğunun olduğu saatlerde yolculuk bir saati bulabiliyor. Tüm bu yolculuk, bavullarla birlikte yapılmak zorunda.

13 Ocak’ta otobüs seferlerinin bitmesi ile çile daha da artacak. Özellikle Eryaman istasyonuna yakın minibüs ve otobüs hattının da bulunmaması yolculuğu daha da zorlaştırıyor. Yolcular en azından saat 19.45’te sona eren banliyö seferlerinin uzatılmasını istiyor. Yoksa YHT ile yolculuk yapmak tam bir çileye dönüşecek. (Birgün)

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.