Antalya 3. Aşama Hafif Raylı Sistem Hattına Enerji Verilecek



antalya 3 asama hafif rayli sistem hattina enerji verilecek
antalya 3 asama hafif rayli sistem hattina enerji verilecek

Antalya’mıza mega projelerimizi gece gündüz sürekli çalışarak dünya rekoru denilebilecek sürelerde kazandırmaya devam ediyoruz. Bir yandan halkımıza yaşamını kolaylaştıracak yeni hizmetlerimizi sunarken diğer yandan şehrimize katma değer yaratıyor, ekonomimizi canlandırıyoruz.

İşte, yapımı son hızla devam eden 3.Aşama Raylı Sistem çalışmalarında yeni bir aşamaya gelmiş bulunuyoruz. Hattın beton işlemleri başladıktan dört ay gibi kısa bir sürede araçlarımızı hattımıza indirdik. Şimdi ilk etabımız olan Varsak-Otogar arası 12.6 km’lik bölümde hattımıza elektrik enerjisi verecek ve ilk test sürüşlerine başlayacak aşamaya geldik. Günde saha içinde yaklaşık bin işçimiz geceli gündüzlü çalıştı ve çalışmaya devam ediyor. Bu kadar insanımız bu sayede iş ve aş buldu. Yine birçok firma bu sistemde görev aldı; yapım işi, hizmet işi ve mal satışı yaptı. Şehrimizin ekonomisi canlandı. Çalışmalar aynı hızla devam ediyor.

Geldiğimiz bu aşama hepimiz için gurur kaynağıdır. Bu nedenle 23/Ocak/2019 günü sabah saat 00.00’dan itibaren Antalya 3. Aşama Raylı Sistem Projesi’nin Süleyman Demirel Bulvarı-Yeşilırmak Caddesi-Sakarya Bulvarı güzergahında bulunan, Kepez İlçesi Varsak Karşıyaka Mahallesi Süleyman Demirel Bulvarı-Şahinbey Caddesi Kavşağı ile Yeniemek Mahallesi Sakarya Bulvarı-Yıldırım Beyazıt Caddesi Kavşağı arası hat kesimindeki, inşaatı tamamlanan havai katener hatlarına 750 Volt yeraltı enerji nakil hatlarına 31.500 Volt enerji verilecektir.

Elektrikli raylı sistem havai hatlarının altında gezinmek, direklere tırmanmak, dokunmak, iletkenlere yaklaşmak ve yere düşen tellere dokunmak can ve mal emniyeti bakımından tehlikelidir. Söz konusu bölge ve civarında ikamet eden vatandaşlarımızın dikkatli olmasını rica ederiz.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleri



Haftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.