Başkan Ergün’den Emniyet Müdürü Bilgiç’e Ulaşım Ziyaretibaskan ergunden emniyet muduru bilgice ulasim ziyareti
baskan ergunden emniyet muduru bilgice ulasim ziyareti

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç’i ziyaret etti. Başkan Ergün, Manisa’nın şehir içi ulaşımına kazandırılacak olan çevre dostu elektrikli otobüslerin toplu taşımaya entegrasyonu konusundaki çalışmalar hakkında Manisa Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç ile görüş alışverişinde bulundu.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Manisa Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç’i ziyaret etti. Ziyarette, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya, Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Hüseyin Üstün de hazır bulundu. Şubat ayında şehir merkezinde kullanılacak olan elektrikli otobüslerin toplu taşımaya entegrasyonunun sağlanması amacıyla Manisa Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç’e görüş alışverişinde bulunmak amacıyla ziyarette bulunduklarını belirten Başkan Ergün, “Yaşanan trafik sıkışıklığını önleme noktasında yaklaşık 1,5 yıldır bir hazırlık içerisindeydik. Toplu taşımada kullanacağımız elektrikli otobüslerin 13 adeti Manisa’ya geldi. Bu konudaki ön hazırlıklarımız devam ediyor. Raporlarımızı da hazırladık. Geldiğimiz son noktayı paylaşmak adına sizlerle bir araya gelmek istedik. İnşallah elektrikli otobüslerimizi Manisa’nın merkezinde hayata geçirdiğimiz takdirde vatandaşlarımız daha hızlı ve modern bir toplu ulaşıma kavuşacaklar. Toplu taşıma kullanımının düşük olduğu Manisa’da vatandaşlarımızı toplu taşımaya sevk etmek adına da yapılan bir çalışmadır bu. Şehrin muhtelif yerlerinde otopark yapımı ile ilgili proje çalışmalarımız da var. Buradaki amacımız da trafik sıkışıklığı ve park sorununu çözmektir. Elektrikli otobüslerimizin sayısı 22’ye tamamlanacak. Bunlardan iki otobüsümüz 25 metre uzunluğunda olacak. Geri kalan 20 adet ise, 18 metre uzunluğunda olacak. Manisa için inşallah hayırlısı olur” dedi.

Sorunsuz Bir Ulaşım Temennisi
Manisa Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç ise, toplu taşımaya entegre olacak elektrikli otobüslerin sorunsuz bir şekilde ulaşımı rahatlatması temennisinde bulunarak, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve ekibine teşekkür etti.

Sunum Gerçekleştirildi
Toplu taşıma hatlarının güzergahlarındaki detayların da konuşulduğu ziyarette, trafik rejimindeki değişikliğin servis güzergahlarına ve toplu taşıma hatlarına uygulanması, sivil trafik ve servis araçlarının tek yönlü, toplu taşıma araçlarının ise tercihli yol ile çift yönlü hareketi sağlanacak trafik akış hızının artması konusunda görüşmeler yapıldı. Ayrıca elektrik otobüsten toplu taşıma hatlarına, toplu taşıma hatlarından da elektrikli otobüse aktarmaların ücretsiz olması konusu, güzergahtaki yol çalışmalarının son durumu ve elektrikli otobüs ile toplu taşıma hatlarının vatandaşlara bilgilendirilmesi noktasında yapılabilecek broşür ve görsel bilgilendirme animasyonlarının örnekleri değerlendirildi.

Bilgiç’ten Başkan Ergün’e Teşekkür
Manisa Emniyet Müdürü Fevzi Bilgiç, kendisini ziyaret eden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti. Başkan Ergün de, Bilgiç’e yeni hizmet binasında hayırlı çalışmalar diledi.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.