Bir Yıl Daha Geride Kalırken…bir yil daha geride kalirken
bir yil daha geride kalirken

TCDD Genel Müdürü İsa Apaydın’ın Raillife dergisinin Ocak ayı sayısında “Bir Yıl Daha Geride Kalırken…” başlıklı yazısı yayımlandı.

İŞTE TCDD GENEL MÜDÜR APAYDIN’IN YAZISI

Yeni yıl, yeni bir umut ve yeni bir heyecan demektir.

Türk demiryolu sektörünün amiral gemisi kuruluşu olarak, biz de yeni yıla yeni umutlar ve yeni heyecanlarla giriyoruz.

Yeni yıla umutlarla girerken, başarıyla geçirdiğimiz bir yılı daha geride bıraktık.

Ankara’da Sincan-Ankara-Kayaş arasında modern ve konforlu banliyö hizmeti vermek üzere BAŞKENTRAY projesini Sayın Cumhurbaşkanımızın da teşrifleriyle 12 Nisan’da hizmete açtık. Ardından da Gaziantep’te GAZİRAY projesinin temelini attık.

Van Gölü üzerinde yüksek taşıma kapasitesine sahip Sultan Alparslan ve İdris-İ Bitlis feribotlarını devreye aldık. Her iki feribotta da bağlı ortaklığımız TÜLOMSAŞ’ta tamamen yerli marine olarak üretilen motorların kullanılıyor olması ayrı bir gurur kaynağı olmuştur.

Erzurum Lojistik Merkezi’ni lojistik sektörümüzün hizmetine sunarken, Konya (Kayacık) ve Mersin (Yenice) Lojistik merkezlerinin inşasını tamamladık. Konya-Karaman hızlı demiryolunu da elektrikli işletmeye açtık.

Ülkemizde demiryoluna verilen önemin bir sonucu olarak uluslararası alanda da prestijimizi yükselten gelişmelere tanıklık etmenin sevinç ve mutluluğunu yaşadık.

Uluslararası Demiryolları Birliği’nin (UIC) Yüksek Hızlı Demiryolu Kongresi’ni ilk defa Ülkemizde başarıyla gerçekleştirdik. Dünyadaki en büyük demiryolu organizasyonu niteliğindeki UIC’nin Başkan Yardımcılığı görevine şahsımın yeniden seçilmesi, Ülkemiz ve Kuruluşumuz adına büyük önem arz etmektedir.

Ayrıca Almanya Berlin’de yapılan ve bağlı şirketlerimizle birlikte katıldığımız INNOTRANS 2018 Fuarı’nda yerli ve yabancı ziyaretçilerin TCDD’ye olan ilgileri bizleri sevindirmiştir.

Başarıyla geride bıraktığımız bir yılın ardından 2019 yılı da çok sayıda önemli projenin hayata geçeceği bir yıl olacaktır.

2019 yılının Ülkemiz ve Demiryollarımız için hayırlı olmasını diliyorum.

İyi yolculuklar…

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.