BTSO, UR-GE İle Firmaların Yetkinliğini Artırıyor

btso ur ge ile firmalarin yetkinligini artiriyor
btso ur ge ile firmalarin yetkinligini artiriyor

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde devam eden UR-GE projeleri, KOBİ’lerin iş hacmini artırmanın yanı sıra gerçekleştirilen eğitimlerle yetkinliğini artırıyor.


BTSO’nun liderliğinde Ticaret Bakanlığı işbirliğiyle düzenlenen UR-GE Projeleri kapsamında eğitim organizasyonları devam ediyor. 14 UR-GE ve 1 HİSER Projesi ile Türkiye’nin en fazla proje yürüten odası olan BTSO, UR-GE kapsamında Raylı Sistemler, Giysilik Kumaş Sektörü, kimya ve bebe çocuk konfeksiyonu sektörlerine yönelik eğitim programları düzenlendi.

RAYLI SİSTEMLER UR-GE PROJESİ

Raylı Sistemler UR-GE Projesi, 2018 yılında da eğitimlerine ara vermeden sürdürdü. İhtiyaç analiz toplantısının ardından şimdiye kadar 4 ayrı eğitim ve 3 yurt dışı programının gerçekleştirildiği Raylı Sistemler UR-GE Projesi kapsamında sektör temsilcilerine yönelik ‘Pazar Araştırması’ eğitim düzenlendi.

GİYSİLİK KUMAŞ UR-GE PROJESİ

BTSO’nun yeni UR-GE projelerinden birisi olan Giysilik Kumaş Ur-Ge projesi kapsamında ilk eğitim programı da “Gelişmiş Satış Teknikleri Eğitimi” alanında gerçekleştirildi. BTSO Çok Amaçlı Salon’da eğitmen Güldener Somar tarafından düzenlenen programda; müşteri iletişiminin yönetilmesi, pazarlamanın gelişimi ve temel ilkeleri, rekabete odaklanmanın şartları, SWOT analizi ve BCG Matrisi gibi alanlarda bigiler aktarıldı.

KİMYA UR-GE PROJESİ

Kimya sektörü temsilcilerinin yer aldığı Kimya UR-GE Projesi kapsamında düzenlenen ‘Hedef Pazar ve Rakip Analiz Danışmanlığı’ eğitimi düzenlendi. Eğitimde, firmaların yurt dışı pazar araştırması, ihracatta yol haritası hazırlanması, firmalara özgü pazar analizleri gibi alanlarda eğitimler verildi.

BEBE VE ÇOCUK KONFEKSİYONU SEKTÖRÜ

Bebe ve Çocuk Konfeksiyonu Sektörü UR-GE Projesi, şirketlerin ihracatını güçlendirmek amacıyla ‘Juniokids’ kurumsal markası altında çalışmalarını sürdürüyor. İlk UR-GE Projesi’ni önemli bir başarıyla tamamlayan firma temsilcileri yeni UR-GE projesi kapsamında ilk eğitim programında “Etkili Takım Çalışması ve Zaman Yönetimi Eğitimi” gerçekleştirildi. Proje katılımcısı 41 firmadan 62 kişilik yoğun katılımla gerçekleşen eğitimde eğitmen Bahri Aydın katılımcılara takım olmanın önemi, takım olmayı sağlayan ve takım olmayı engelleyen unsurlar, takım içi rol dağılımı ve güç dengeleri, birlikte bir takım olarak başarıya nasıl daha etkin ve zaman verimliliği sağlanarak ulaşılabileceği ve zaman yönetimi gibi konularda önemli bilgiler verdi.İlk yorum yapan olun

Yorumlar