Demirağ OSB, Sivas´ın Yatırım ve Üretim Üssü OlacakSivas´ın yatırım ve üretim üssü olacak Demirağ Organize Sanayi Bölgesi´ne ilişkin açıklamalarda bulunan Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürü Bekir Sıtkı Eminoğlu, “Böyle bir OSB´ye ihtiyaç vardı. Birinci OSB şu an itibariyle aslında bizim şehrimize yetecek büyüklükte fakat biz Sivas´ın geçmişini bildiğimiz için bunu kaldıramıyoruz. Daha da büyük olmamız gerektiğine inanıyoruz. Bir hedef belirlememiz gerekiyordu. OSB´yi kurmak bu işin başlangıcı. Amacımız sanayi şehri olmak, büyükşehir olmak. Demirağ OSB´yi doldurabilirsek gerçekten ideallerimize ulaşmış olacağız” dedi.

Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürü Bekir Sıtkı Eminoğlu, merkeze 20 kilometre mesafede bulunan Doğanca Köyü mevkiinde 814 hektar alana kurulan ve il ekonomisine büyük canlılık kazandırması beklenen Demirağ Organize Sanayi Bölgesi´ne ilişkin açıklamalarda bulundu.

Altyapı ihale bedeli 72 milyon lira olan Demirağ Organize Sanayi Bölgesi´nin Türkiye´nin önemli ve örnek merkezlerinden birisi olacağını ifade eden OSB Müdürü Eminoğlu, ulusal ve uluslararası taşımacılık, dağıtım, depolama ve gümrükleme işlemleri başta olmak üzere birçok işlemin yerinde yürütüleceği Demirağ OSB´nin Sivas´a değer katacağını söyledi.

262 PARSELDEN OLUŞUYOR

OSB Müdürü Eminoğlu, 224 tanesi sanayi parseli olmak üzere toplam 262 parselden oluşan Demirağ OSB´ye ilişkin, “Demirağ OSB´nin 2015 yılında imar planları yapıldı. Arazisinin yüzde 70´i Özelleştirme´den devralındı. Demir çelik fabrikası kurulmak için kamulaştırılmış araziler vardı. Demir çelik fabrikası küçük bir arazide konuşlandırıldığı için büyük bir kısmı Özelleştirme´ye aktarılmıştı. Biz o araziler üzerine OSB´yi kurduk” dedi.

“TÜRKİYE´YE ÖRNEK OLACAK”

Demirağ OSB´nin altyapı ihalesinin geçtiğimiz yıl Haziran ayında yapıldığını anımsatan OSB Müdürü Eminoğlu, “Sivas gelişecekse, gerçekten büyükşehir olacaksa, sanayi şehri olacaksa böyle bir OSB´ye ihtiyaç vardı. Birinci OSB şu an itibariyle bizim şehrimize aslında yetecek büyüklükte fakat biz Sivas´ın geçmişini bildiğimiz için bunu kaldıramıyoruz. Biz daha da büyük olmamız gerektiğine inanıyoruz. Bir hedef belirlememiz gerekiyordu. OSB´yi kurmak bu işin bir başlangıcı. Amacımız sanayi şehri olmak, büyükşehir olmak. Demirağ OSB´yi kurarsak ve burasını doldurabilirsek gerçekten ideallerimize ulaşmış olacağız. Demiryolu bağlantısı ve bölge içerisindeki demiryolu ağları ile lojistik merkeze de ev sahipliği yapacak Demirağ OSB Türkiye´ye örnek olacak. Türkiye´de kuruluş aşamasında bu şekilde planlanmış tek OSB. TÜDEMSAŞ odaklı demir çelik sanayinin gelişmesini istiyoruz. Biz Türkiye´de bu sektörde kümelenme yapmak istiyoruz. Bunu başarabilirsek ikinci OSB´yi doldurabiliriz. Sanayi şehri oluruz, büyükşehir oluruz diye düşünüyoruz” açıklamasında bulundu. (sivasirade)

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.