TTSO, Erzincan-Trabzon Demiryolu Projesi’nde Israrcıttso erzincan trabzon demiryolu projesinde israrci
ttso erzincan trabzon demiryolu projesinde israrci

TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu, Trabzon’un iki mega projesi olan Yatırım Adası ve Erzincan-Trabzon Demir Yolu Projesi’nde ısrarcı olacaklarını ve sıcak takibi sürdüreceklerini söyledi. Hacısalihoğlu, “Yatırım Adası Projesi’ni 2019 yılı sonunda bitirmeyi hedefliyoruz. Aynı şekilde demir yolu konusunda da ısrarlı olacağız.” dedi.

TTSO Başkanı Suat Hacısalihoğlu, Trabzon’un iki mega projesi olan Yatırım Adası ve Erzincan- Trabzon Demiryolu Projesinde ısrarcı olacaklarını ve sıcak takibi sürdüreceklerini söyledi. Hacısalihoğlu, iki yatırımın da Trabzon’a ve bölgeye her anlamda büyük katkı yapacağını da belirterek, “Yatırım Adası’nın projesini 2019 yılı sonuna bitirmeyi hedefliyoruz. En büyük beklentimiz projenin 2019 yılı yatırım programına girmesidir. Demiryolu konusunda da uygulama projesi için ihale yapıldı ve çalışmalar sürüyor. Ancak Trabzon olarak bu iki mega projede ısrarcı olacağız. Gümüşhane vadisindeki maden zenginliklerimizi demiryolu sayesinde daha ucuza işleme ve pazarlama kabiliyetine sahip olacağız. Asıl bakış açısı bu olmalı.” dedi.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Suat Hacısalihoğlu, Trabzon’un iki mega projesi olan Arsin’deki Yeşil 61 Endüstri Bölgesi (Yatırım Adası) Projesi ve Erzincan- Trabzon Demiryolu Projesinde ısrarcı olacaklarını ve sıcak takibi sürdüreceklerini söyledi. Hacısalihoğlu, iki yatırımın da Trabzon’a ve bölgeye her anlamda büyük katkı yapacağını da belirterek, “Yatırım Adası’nın projesini 2019 yılı sonuna bitirmeyi hedefliyoruz. En büyük beklentimiz projenin 2019 yılı yatırım programına girmesidir. Yapımı noktasında da hem kamu hem de özel sektör anlamında girişimlerimiz devam ediyor. Bölge ekonomisi için hayati bir önem taşımakta olduğunu biliyoruz. Bunu da anlatmaya çalışıyoruz. Sağolsunlar hem Sayın Cumhurbaşkanımız hem de ilgili bakan ve milletvekillerimiz gerekli desteği sağlıyorlar. Yatırım programına alınması noktasında da aynı hassasiyeti bekliyoruz.” dedi. Erzincan- Trabzon Demiryolu Projesiyle ilgili de hükümet ve ilgili kurumlar nezdinde ısrarca olacaklarını belirten Hacısalihoğlu, “Demiryolu konusunda da bildiğiniz gibi etüt ve uygulama projesi için ihale yapıldı ve çalışmalar sürüyor. Takip ediyoruz. Ancak Trabzon olarak bu iki mega projede ısrarcı olacağız. Gümüşhane vadisindeki maden zenginliklerimizi demiryolu sayesinde daha ucuza işleme ve pazarlama kabiliyetine sahip olacağız. Projenin rantabıl olmasına önem veriyoruz. Demiryolunda asıl bakış açısı bu olmalı.” dedi. (Günebakış)

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.