Yerli Üretim Şartı Çinli Firmayı TÜDEMSAŞ’a Yönlendirdiyerli uretim sarti cinli firmayi tudemsasa yonlendirdi
yerli uretim sarti cinli firmayi tudemsasa yonlendirdi

Türkiye’den metro ihalesi alan Çinli firma %51 yerli üretim şartını yerine getirebilmek için TÜDEMSAŞ’la işbirliğini değerlendirmek üzere Sivas’a geldi. TSI Sertifikalı vagon parçası üretimi yapan CRCC Firmasının yetkilileri İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden 272 adet metro ihalesi aldıklarını ve %51 yerlilik oranını yakalamak adına bazı alt bileşenlerin Türkiye’de üretimi için partner arayışı içinde olduklarını söylediler.

Çin’li CRRC firmasından Hou Bo, Liu Huanjun ve Yang Lie ile Zeer firmasından Liu Hao TÜDEMSAŞ’ı ziyaret ettiler. TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Mehmet Başoğlu firma temsilcilerine şirketin faaliyetleri, projeleri ve üretimi yapılan yük vagonları hakkında bilgi verdi. CRCC firmasının temsilcileri ise TSI sertifikalı kuplör başta olmak üzere birçok vagon parçası ürettiklerini ve yeni üretmeye başladıkları fren sistemi için de sertifikalandırma çalışmalarının devam ettiğini söylediler.

Toplantının ardından, TÜDEMSAŞ Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Yurtseven ziyaretçileri, üretim sahalarını gezdirerek vagon üretim süreçleri ve şirketin ürün çeşitliliği hakkında bilgilendirdi. Firma temsilcileri TÜDEMSAŞ’ın üst yönetimiyle tanışmaktan büyük memnuniyet duyduklarını, TÜDEMSAŞ’la işbirliği içinde ortak üretim yapmak için istekli olduklarını ve ilerleyen zamanlarda tekrar TÜDEMSAŞ’ı ziyaret etmek istediklerini ifade ettiler.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.