Yük Vagonu Fren Sistemi Türkiye´de Üretilecekvagon fren sistemi turkiyede uretilecek
vagon fren sistemi turkiyede uretilecek

Yük vagonunda Hedef %100 yerlileşme projesi kapsamında fren sistemi üretimi yapan ve dünya çapında birçok ülkeyle ticari ilişkisi bulunan Knorr Bremse firmasının yöneticileri Sivas´ta TÜDEMSAŞ fabrikasında kompakt fren sisteminin yerli üretimi için bir araya geldiler.

TÜDEMSAŞ öncülüğünde, yük vagonu üretiminde %100 yerlileşme üzerine yapılan çalışmalar aralıksız devam ediyor. Vagonun en önemli ve üretiminde teknoloji gerektiren parçalarından birisi olan fren sisteminin, Türkiye´de üretilmesi için çalışmalara başlandı.

“TÜDEMSAŞ´TAN ÖNCÜLÜK”
Teknoloji gerektiren ve ülkemizde üretimi olmayan fren sistemlerinin yerlileşmesi üzerine çalışma başlatan,raylı sistemler ve demiryolu makinaları üzerine üretim yapan firmalar TÜDEMSAŞ´ta bir araya geldi. Fren sistemi üretimi yapan ve dünya çapında birçok ülkeyle ticari ilişkisi bulunan Knorr Bremse firmasının üst yöneticilerinin de katıldığı toplantıda Fren Sistemlerinin Türkiye´de üretilmesi üzerine görüşmeler gerçekleştirildi. TÜDEMSAŞ´ta gerçekleştirilen toplantıya TÜDEMSAŞ Genel Müdürü Mehmet Başoğlu ve şirketin üst yönetimi, Knorr Bremse firmasından Peter Karius ve Dr. Elstorpff, Mazlum Motor´dan Savaş Mazlum, Famec firmasından Fatih Akgöz, Fre-Sis´den Hakan Yılmaz ve Murathan Tekin katıldılar. Toplantıda CFCB Kompakt Fren Sistemi üretiminin ülkemizde üretilmesi için işbirliği yapılması üzerine görüşler dile getirildi. Firma temsilcileri daha sonra TÜDEMSAŞ´ın üretim sahalarını gezerek üretilen vagonlar ve şirketin üretim planı hakkında bilgi aldılar.

“YERLİ ÜRETİMDE YÜZDE YÜZ HEDEF”
TÜDEMSAŞ yük vagonlarının gövde/şase aksamının tamamını yerli imkânlarla üretiyor olmasına karşın yerli üretimi olmayan tekerlek ve fren sistemi gibi parçaları yurtdışından tedarik etmek zorunda kalıyor. Vagonların tekerlik aksamının Türkiye´de üretilmesi üzerine girişimlerde bulunan Kardemir´in seri üretime başlamasıyla sektörün bu ihtiyacı da yerli imkânlarla karşılanmış olacak.Yerli üretimi olmayan fren aksamının da ülkemizde üretilmesinin ardında yük vagonlarında %100 yerlileşme hedefine ulaşılmış olacak. (Hakan Bakar – BizimSivas)

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.