RESOB Başkanı Aksoy’dan Samsun-Sarp Demiryolu ÇağrısıSamsun Sarp demir yolunun Karadeniz Bölgesinin olmazsa olmazı olduğunu belirten Rize Esnaf Sanatkârlar Odaları Birliği (RESOB) Başkanı Güven Aksoy, “Samsun Sarp Demir Yolu Karadeniz Bölgesinden de ziyade Türkiye’yi ilgilendiren bir konu. Tüm bölgedeki odalar olarak bu talebimizi Sayın Cumhurbaşkanımıza duyurmalıyız.” dedi.

Rize Esnaf Sanatkârlar Odaları Birliği (RESOB) Başkanı Güven Aksoy, Samsun’dan Artvin’e kadar birlik başkanlarının toplanarak ‘Samsun’dan Sarp’a demiryolunu talep ediyoruz’ diye bir gündem oluşturulması gerektiğini söyledi.

TÜRK CUMHURİYETLERİNE BAĞLANACAĞIZ

Samsun Sarp Demir Yolu’nun Karadeniz Bölgesinden de ziyade Türkiye’yi ilgilendiren bir konu olduğunu belirten başkan Aksoy, “Türkiye’yi Gürcistan üzerinden Türk Cumhuriyetlerine bağlayan oradan Yeşil Yola kadar giden bir demiryolu ağına bağlanmamız gerekiyor. Bugün için bu proje belki maliyetli gelebilir ama bu Karadeniz’in olmazsa olmazıdır. Tren yolu ile yolculuk yapmamızdan ziyade bu bölgenin kalkınması için bu proje şart diye düşünüyorum” dedi.

BÖLGEYİ İLGİLENDİRİYOR

Başkan Aksoy “Samsun’dan Artvin’e kadar birlik başkanlarını toplayarak ‘Samsun’dan Sarp’a demiryolunu talep ediyoruz’ diye bir gündem oluşturulmalı. Samsun, Giresun, Ordu, Trabzon, Rize ve Artvin hatta buna Gümüşhane’de dahil olabilir, birlik başkanları bir araya gelmeli çünkü tüm bölgeyi ilgilendiren bir konu. Bu demiryolu Samsun’dan Trabzon’a gelse, Trabzon’dan Zigana iç tarafına gider. Rize’den Ovit’ten iç tarafa gider. Bu bölgedeki yatırımları tamamlayıcı bir projedir” ifadelerine yer verdi.

KONUNUN TAKİPÇİSİYİZ

Geçtiğimiz günlerde yapılan ‘Gündem Rize’ toplantısında da konunun gündeme geldiğini belirten Başkan Aksoy “Sayın Hayati Yazıcıoğlu’nun yürüttüğü bir toplantıydı. Orada da Samsun Sarp Demir Yolunun gündeme geldi. Rize Esnaf Odalar Birliği olarak biz Samsun’dan Artvin’e kadar tüm birlik başkanları ve esnaf teşkilatları olarak konunun takipçisi olacağız. Bu projede emek verecek sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte sesimizi Sayın Cumhurbaşkanımıza, Bakanımıza ve vekillerimize çok güçlü bir şekilde duyurmalıyız” diye konuştu. (Günebakış)

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.