İETT ve Medeniyet Üniversitesi Yaşlılara Saygı Haftasını Çeşitli Etkinliklerle Kutlandıiett yaslilara saygi haftasini cesitli etkinliklerle kutlandi
iett yaslilara saygi haftasini cesitli etkinliklerle kutlandi

İETT ve Medeniyet Üniversitesi işbirliği ile Dünya Sosyal Hizmet Günü ve Yaşlılara Saygı Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Her yıl Mart ayının üçüncü Salı günü, Dünya Sosyal Hizmet Günü ve 18-24 Mart Haftası Yaşlılara Saygı Haftası olarak kutlanıyor. Bu kapsamda farkındalık oluşturmak isteyen İETT ve Medeniyet Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileri ortaklaşa etkinlik düzenledi. Harem Peron Alanında düzenlenen etkinliğe İETT Genel Müdür Yardımcısı Dr. Hasan Özçelik, Medeniyet Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Bülbül ile Üniversitenin Sosyal Hizmet bölümünde okuyan öğrenciler katıldı.

İETT Genel Müdür Yardımcısı Hasan Özçelik burada yaptığı konuşmada “Bu güzel etkinliğinin fikir sahibi olan Medeniyet Üniversitesine ve emekleriyle bu organizasyona anlam katan öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Toplum olarak sosyal hassasiyetleri yüksek bir toplumuz. Ama teknoloji ve modern çağ ile birlikte bazı geleneksel alışkanlıklarımız yok olmaya yüz tuttu. Bizim İETT vasıtasıyla günde taşıdığımız yolcu sayısı 4 milyon. Bu taşıdığımız yolcular içerisinde, yaşlı, engelli ve hamile insanlar var. Bu insanlara göstereceğimiz hassasiyetle biraz daha sosyal farkındalık yaratabiliriz diye düşünüyorum. Bu bağlamda bu etkinliğin amacına ulaşması açısından emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Medeniyet Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Bülbül ise yaptığı konuşmada şunları ifade etti: “Üniversitemizin temel hedeflerinden biri de sosyal geleceğimize imza atmaktır. Bu açıdan öğrencilerimiz bizim bu misyonumuzun farkında olarak çok kıymetli bir iş yapmışlar. Biz de SOSYOPARK’ımızla ve Sosyal Hizmet bölümümüzle projelerimizle etkin bir şekilde sosyal alanda var olmaya çalışıyoruz. Bizler İstanbullu olarak şunun da farkındayız ki İETT, sosyal hizmetler açısında önemli bir faktör ve oyuncudur. Bu projeyle iki özde dost bir araya gelmiş olduk. Bu ve benzeri projelerin de devamını diliyoruz. İETT Genel Müdürümüze destek ve teveccühlerinden dolayı teşekkür ediyoruz, işin mutfağında olan öğrencilerimiz muhabbetle kucaklıyoruz, onları gururla alkışlıyoruz.”

Dünya Sosyal Hizmet Gününü referans alarak yürütülen çalışma kapsamında; yaşlı ve engellilerin yoğun olarak kullandıkları bir hatta sefer yapan ve özel olarak bu güne tasarlanan İETT otobüsünde, Medeniyet Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü öğrencileri, yaşlı ve engelli yolculara seyahat esnasında yardımcı olarak onları çiçeklerle karşıladılar. Yolcular çok büyük bir sürprizle karşılaştıklarını dile getirerek, öğrencilerin davranışından çok etkilendiklerini söylediler.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.