TCDD ve TÜDEMSAŞ Lojmanları Rant Kapısı Olamaztcdd ve tudemsas lojmanlari rant kapisi olamaz
tcdd ve tudemsas lojmanlari rant kapisi olamaz

Udem Haksen Genel Başkanı Abdullah Peker, TÜDEMSAŞ personelinin faydalanabileceği Sosyal Tesis ve imkan sağlayacağı 247 adet lojman bulunduğunu belirterek, “Kamu kurum ve kuruluşlarda calışan işçi, memur personelin iş yerlerine yakın olması, kurum içi aidiyet duygusunu geliştiren kurumunu benimseyen değerler inşa etmesine neden olmaktadır.Kamuya ait 55 bin lojman bulunmaktadır.”

“İlk planda 5 bin lojmanların satılması gündeme gelmiştir. TCDD ve TÜDEMSAŞ lojmanlarının gündemden çıkarılması gerekmektedir. TCDD ve TÜDEMSAŞ Lojmanları hizmet evleri konumundadır. Bazı siyasetcilerin lojmanlara göz diktikleri ve ticari amaçla kullanmak planında olduklarının duyumunu almaktayız. Siyasetcinin görevi mensup olduğu ili geliştirmek olmalı, kamu malına konmak olmamalı” dedi.

Udem Haksen Genel Başkanı Abdullah Peker, Tarihi Sivas Garı’nın, 1 Nisan tarihinde kapatılacağını belirterek, “Önümüzdeki yıl Yüksel Hızlı Trenin gelmesi planlanan garın, hazır hale gelmesi için çalışmalar yapılmak üzere, garın hizmete kapatılacağını öğrenildi. 8 aylık süre ile kapatılması planlanan garda, yolcu akışının ise Bostankaya tren istasyonu ile sağlanacağı belirlendi.İstasyon caddesi Sivas’ın kalbi. Burada lojmanlara kadar hayat canlı ama ticari canlılığın devamı için lojmanları yıkmak değil millet bahçesi gibi projeler yapmak istasyon caddesine canlılık katacaktır. Sendika olarak Bize gelecek değişiklik planlarını şehir adına kabul edeceğimizi ve ekonomik canlılığın sağlanmasına için yıkmaktan değil yapmaktan yanayız. Tüdemsaş personelini mağdur edilmemesi gerektiğini düşünüyoruz. UDEM haksen olarak gerekli çalışmaların takipçisi olacağımızı buradan kamuoyuna bildiriyoruz.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 22/04/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Sal 23
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cum 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Cts 27
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 28
Bugün Etkinlik Bulunamadı

1 Yorum

  1. ya lojman tahsisleri adil hakkaniyete uygun ve mevzuata göre yapılsın..yada satılsın.çoğu kez haketmeyenler oturmaaktadır.torpilli olana tahsis yapan vebal altındadır

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.