2020’de 10 Yüksek Hızlı Tren Seti Daha Raylarda Olacak

set yuksek hizli tren daha de raylarda olacak
set yuksek hizli tren daha de raylarda olacak

Siemens Mobility Ulaşım Sistemleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve üst yöneticisi Rasim Cüneyt Genç, Siemens’in ürettiği 7 adet hızlı tren setinin Türkiye’de faaliyetine devam ettiğini belirterek, “10 set yüksek hızlı trenimizin siparişini aldık. Üretim aşamasındayız. Bu senenin sonu itibariyle ilk trenler gelmeye başlayacak. 2020’de bu trenler raylarda olacak” dedi.


8.Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarında Eurasia Rail’de açıklamalarda bulunan Siemens Mobility Ulaşım Sistemleri AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve üst yöneticisi Rasim Cüneyt Genç, firma olarak raylı sistemlerde hem alt yapı alanlarında hem de araçlar konusunda sektördeki bütün ürünleri barındıran bir portföye sahip olduklarını söyledi. Hem şehiriçi hem de şehirlerarası karayollarında akıllı trafik sistemleri çözümleriyle, elektro mekanik kontrol çözümleriyle de hizmet verdiklerini belirten Genç, firmanın Türkiye geçmişinin ise çok eskilere dayandığını aktardı.

Genç, “Ulaşım sistemleri anlamında Türkiye’deki ilk projemiz 1913’de atlarla çalıştırılan İstanbul tramvay hattının elektrikliye çevrilmesiyle başlıyor. 2013’de de Türkiye’de çok yüksek hızlı trenlerin sözleşmesini imzaladık. Şu anda 7 tanesi halihazırda TCDD hatlarında çalışmakta. Bu trenler 300 km/sa ve daha yukarı hızlarda çalışmakta. İlave 10 yüksek hızlı tren setimizin de siparişini aldık. Üretim aşamasındayız. 2019 sonu itibariyle ilk trenler gelmeye başlayacak. 2020’de bu trenler raylarda olacak” diye konuştu.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar