Yollar Türk Milli Komitesi’nin 29. Olağan Genel Kurulu Yapıldı

yollar turk milli komitesinin olagan genel kurulu yapildi
yollar turk milli komitesinin olagan genel kurulu yapildi

Yollar Türk Milli Komitesi’nin 29. Olağan Genel Kurul Toplantısı, 27 Nisan Cumartesi günü yapıldı. YTMK Başkanı ve Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir URALOĞLU ve YTMK üyeleri’nin katılımıyla gerçekleşen genel kurul, saygı duruşu ile başladı. Yıllık faaliyet planlarının görüşüldüğü genel kurulda Genel Müdür Abdulkadir URALOĞLU konuşma yaptı. Konuşmasında YTMK’nın faaliyet alanına ve yaptığı çalışmalara değinen URALOĞLU, YTMK’nın 29 yıldır ulaştırma sektörü ve karayolu ulaşım altyapısı ile ilgili, teorik ve uygulama alanlarındaki bilimsel ve teknolojik en son gelişmeleri ulusal ve uluslararası boyutta yakından izleyerek desteklediğini ve ulaşım koşullarının iyileştirilmesi ve geliştirilmesine önemli katkıda bulunduğunu söyledi.


URALOĞLU konuşmasında, Karayolları Genel Müdürlüğü ile Yollar Türk Milli Komitesinin organizasyonuyla bu yıl dördüncüsü düzenlenen Karayolu Ulusal Kongresi’ne de değindi. Kongrede karayollarının planlama, proje, finansman temini, yapım, işletme, bakım ve onarımında karşılaşılan sorunların çeşitli boyutları ile ele alındığını ifade eden URALOĞLU, dünyadaki araştırma, gelişme ve yeni uygulamaların kongrede görüşüldüğünü, ülke ulaşımındaki diğer altyapı sistemleri ile bütüncül bir yaklaşım içinde değerlendirildiğini belirtti.

Ulusal Tünelcilik ve Yer Altı Yapıları Kongresi’nin ikincisinin 4-5 Aralık 2019 tarihlerinde Ankara’da gerçekleşeceğini söyleyen URALOĞLU, kongre için çalışmaların başladığını ifade etti. Son yıllarda tünel yapım çalışmalarında gerçekleştirilen atılımlarla dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer alındığını vurgulayan URALOĞLU, 2003 öncesi 50 km olan toplam tünel uzunluğunun 2003-2018 tarihleri arasında yapılan 413 km ile birlikte yüzde 826 artış gösterdiğini söyledi. URALOĞLU, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı himayelerinde ve Karayolları Genel Müdürlüğünün teknik desteği ile gerçekleşecek organizasyonun sektörün ilgili paydaşlarını bir araya getireceğini, tünel projelendirme ve yapım teknikleri konusundaki son gelişmelerin, yeniliklerin ve kazanılan tecrübelerin paylaşılacağını vurguladı.

Kurulda, her yıl üniversitelerle işbirliği içinde yapılan araştırmaları ve nitelikli çalışmaları ödüllendirerek eğitim ve öğretime destek olan Komite tarafından ödüllendirilen bilimsel eser sahiplerine de ödülleri verildi.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar