Doğu Ekspresi Gibi 5 Yeni Turistik Ekspres Daha Geliyordogu ekspresinin gibi yeni turistik ekspres daha geliyor
dogu ekspresinin gibi yeni turistik ekspres daha geliyor

Doğu Ekspresi’nin ardından 5 yeni turistik ekspres daha geliyor. Toros, Ege, Pamukkale, Van Gölü ve Güney Kurtalan Ekspresleri yataklı vagonlar hazırlanarak ‘turistik ekspres’ olarak da çalışacak.

Sabah gazetesinden Burak Erdem Çelik’in haberine göre, Hükümet turizmde 50 milyon turist ve 35 milyar dolar turizm gelirine ulaşılması için düğmeye bastı. Doğu Ekspresi’nin turizmde yarattığı etki yeni projelere de kapıyı açtı. Toros, Ege, Pamukkale, Van Gölü ve Güney Kurtalan Ekspresleri yataklı vagonlar hazırlanarak turistik ekspres olarak da çalışacak. Bu sayede Türkiye’ye gelen turistlere Efes Antik Kenti’nden Mevlana’ya; Van gölünden Pamukkale’ye kadar birçok destinasyonun tanıtımı yapılacak.

Tur kapsamında bölge kentlerinde kalması planlanan ziyaretçilerin, her gün ayrı bir şehirde konaklanması sağlanması, bölge ekonomisine de ciddi katkı sağlayacak. 29 Mayıs’ta hizmete girecek Turistik Doğu Ekspresi ile Doğu Anadolu’nun kültürel zenginliklerinin turistlere tanıtılmasıyla birlikte 5 yeni turistik ekspresin de devreye girmesiyle Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Güneydoğu’nun turistik rotaları gezginlerle buluşturulacak.

Turistik ekspreslerin önümüzdeki dönemde devreye girmesi ve otobüs turlarının ekspreslere entegre edilmesiyle birlikte Pamukkale Travertenleri, Konya Mevlana Müzesi ve Çatalhöyük, Van Gölü ve Akdamar Kilisesi, Şanlıurfa Göbeklitepe ve Balıklı Göl, Mardin Evleri ve Dara Antik Kenti, Diyarbakır Ulu Cami ve Meryem Ana Kilisesi turistik rotalara dâhil olacak.

Turistik ekspreslerin hizmete girmesinin ardından gelecek yıldan itibaren de Gaziantep, Hatay, Adana, Şanlıurfa ve Elazığ Mutfaklarının tanıtımı için de gastronomi turlarının düzenlenmesi için çalışmalara başlanacak. (Sabah)

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 20/05/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Cts 25
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı

Ücretsiz e-mail Aboneliği

e-mail adresiniz:

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.