İstanbul’da Ramazan Bayramı ve 19 Mayıs’ta Toplu Ulaşım Ücretsiz Mi?istanbulda ramazan bayrami ve mayista toplu ulasim ucretsiz
istanbulda ramazan bayrami ve mayista toplu ulasim ucretsiz

İBB Meclisinde, Ramazan Bayramı ve 19 Mayıs’ta İstanbul’da toplu ulaşımın ücretsiz olması mecliste kabul edildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi, İBB Saraçhane binasında gerçekleştirilen ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi 1. Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ’ın yönettiği Mayıs ayı toplantılarının ikinci birleşiminde alınan ulaşım ile ilgili kararlar İstanbulluları sevindirecek.

RAMAZAN BAYRAMI VE 19 MAYIS’TA TOPLU ULAŞIM ÜCRETSİZ

Ayrıca; Ramazan Bayramı ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda İstanbul’daki toplu ulaşım araçlarının ücretsiz hizmet vermesini içeren rapor, meclis üyelerinin oy birliğiyle onaylandı.

SINAVLARA GİRECEK ADAYLAR İLE GÖREVLİLERE DE ULAŞIM ÜCRETSİZ

Birleşimde; 15 Haziran – 16 Haziran 2019 tarihlerinde yapılacak YKS, 14 Temmuz 2019 – 20 Temmuz 2019 – 21 Temmuz 2019 ve 28 Temmuz 2019 tarihlerinde yapılacak KPSS, 25 Mayıs – 26 Mayıs 2019 tarihlerinde yapılacak Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) sınavları ve 1 Haziran 2019 tarihinde yapılacak LYS sınavlarına girecek aday ve görevlilerin toplu ulaşımdan ücretsiz yararlanmasını içeren rapor da oy birliğiyle kabul edildi.

CHP Grubu’nun teklif ettiği, 0-12 yaş arası çocuklar ile 0-4 yaş arası çocuğu olan annelerin toplu ulaşımdan ücretsiz yararlanmasını içeren rapor ise, konunun kanuna uygunluğunu incelemek ve sonrasında uygulamak üzere Başkanlık Makamına yetki verilmesi şeklinde düzenlenerek oy birliğiyle onaylandı.

AK PARTİ GRUBUNUN TEKLİFİYLE ÖĞRENCİ MAVİ KARTI 85 TL’DEN 40 TL’YE İNDİRİLDİ

İBB Meclisi toplantısında, AK Parti Grubu’nun önerisiyle öğrenci aylık mavi kartının 85 TL’den 40 TL’ye indirilmesini içeren rapor, meclis üyelerinin oy birliğiyle kabul edildi.

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 20/05/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Cts 25
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı

Ücretsiz e-mail Aboneliği

e-mail adresiniz:

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.