TCDD Taşımacılık 2019 Yılı Hizmetiçi Eğitim Programı Kapanışı Yapıldı

tcdd tasimacilik yili hizmetici egitim programi kapanisi yapildi
tcdd tasimacilik yili hizmetici egitim programi kapanisi yapildi

TCDD Taşımacılık Genel Müdürü Erol Arıkan, Kuruluşun 2019 Yılı 1. Dönem Hizmetiçi Eğitim Programının kapanışını Aydın’ın Kuşadası İlçesinde gerçekleştirdi.

Arıkan yaptığı konuşmasında; “Bu programın açılışında da mesai arkadaşlarımla birlikteydim. Yaklaşık iki buçuk ay süren eğitimlerde bin 300 kardeşim mesleki bilgilerini pekiştirirken birbirini tanıma, birbiriyle kaynaşma fırsatı buldu. Beş gün de olsa hayata, işinize farklı bir pencereden bakmayı deneyimlediniz. TCDD Taşımacılık ailesinin kıymetli bir üyesi olduğunuzu bir kez daha hissettiniz. Buradan görevinize, evinize döndüğünüzde daha mutlu ve huzurlu olacağınıza inancım tamdır. Bu eğitim programlarıyla öncelikle bunu tesis etmeyi amaçlıyoruz” dedi.

“TCDD Taşımacılık olarak Merkezimizde İnsan Var”

41 yılını demiryolu sektörüne emek vermiş birisi olarak hangi şartlarda, hangi zorluklarla görev yaptığınızı biliyorum diyen Arıkan şunları kaydetti ”Günde bine yakın yolcu ve yük treni işletmek, binlerce yolcunun canını binlerce ton yükün sorumluluğunu almak hiç de kolay değil. Demiryolcu olmanın ağır yükü hepimizin omuzlarında. Çünkü TCDD Taşımacılık ailesi olarak merkezinde insan olan ulaşım hizmetini 24 saat, 365 gün, bayram seyran, yağmur çamur demeden her saniyesini büyük bir özen ve dikkatle yapmak zorundayız” dedi. Arıkan

En küçük bir hatanın en küçük bir ihmalin en küçük bir kural ihlaline meydan vermeyen görevlerinde en büyük ödülün kilometrelerce uzaklara sağ salim taşıdıkları insanların demiryoluna olan güven ve inançlarının, ülke kalkınmasının ivme kazanması olduğunu kaydetti.

“YHT’lere Talep Artıyor”

Avrupa kıtasına geçerek Halkalı’ya kadar hizmet veren yüksek hızlı trenlere talebin gittikçe arttığını belirten Arıkan demir ipek yolu olarak adlandırılan BTK hattına da değindi.

Arıkan şöyle devam etti; “Pekin’den Londra’ya kesintisiz demiryolu ulaşımına imkan veren Demir İpekyolu olarak bilinen Bakü-Tiflis-Kars demiryolu hattı ile Trans Hazar Uluslararası Demiryolu Güzergahı iki kıta arasındaki yük potansiyelinden önemli bir pay alacaktır. Bakanımızın da açıkladığı üzere BTK hattında 2019 yılında yolcu taşımacılığına başlanacaktır.

13 Mart 2019 tarihinde Kuruluşumuz tarafından işletilmeye başlanan Marmaray Gebze-Halkalı banliyö hattında taşınan yolcu sayısı 220 binden 500 bine ulaşmıştır. Önümüzdeki yıllarda bu rakamın 1 milyonu geçmesi beklenmektedir.

Bu kadar ağır sorumluluğun altından her bir demiryolcu kardeşimin özverili çalışmalarıyla kalktığımız şüphesizdir. Bu vesile ile nezdinizde tüm demiryolcu kardeşlerime teşekkür ediyor, sevgilerimi sunuyorum.

“Demiryolu Sektöründe Lider Bir Kuruluşuz”

Genel Müdür Erol Arıkan, demiryolu taşımacılığının serbestleştirilmesiyle birlikte yeni demiryolu tren işleticileri de sektörümüze girmektedir. Ancak TCDD Taşımacılık AŞ olarak 163 yıllık demiryolu birikimi, deneyimi ile sektörümüzde lider bir kuruluş olduklarını ifade etti.

Demiryolu sektöründe faaliyet gösteren tüm demiryolcu kardeşlerimle birlikte omuza omuza, gönül gönüle çalışmak, 163 yıllık demiryolu bilgi birikimini, deneyimini, kültürünü demiryolu mesleğinin kendine özgü ruhunu kaybetmemek zorunda olduklarını belirtti. Arıkan” Bu ruh önce vatanım demektir; bu ruh önce milletim demektir; bu ruh önce demiryolu demektir; devletin milletin huzuru ve mutluluğu için özveriyle çalışmak demektir. dedi

Günceleme: 06/05/2019 18:14

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*