TÜDEMSAŞ’ın İftar Programında Başoğlu’ndan İhracat Müjdesi

tudemsasin iftar programinda basoglundan ihracat mujdesi
tudemsasin iftar programinda basoglundan ihracat mujdesi

Geleneksel hale gelen iftar programında TÜDEMSAŞ idari amirleri, sendika temsilcileri ve TÜDEMSAŞ personeli bir arada iftar yaptı. Programda konuşan TÜDEMSAŞ Genel Müdür V. Mehmet Başoğlu Polonya, Almanya ve Avusturya için üretimi gerçekleştirilen ve üretim için planlaması yapılan vagonlar hakkında önemli bilgiler verdi.


TÜDEMSAŞ Personel Yemekhanesinde düzenlenen iftar programına, Genel Müdür V. Mehmet Başoğlu, genel müdür yardımcıları, daire başkanları ve şirketin idare amirlerinin yanı sıra işçi ve memur sendikalarının temsilcileri ile şirketin işçi ve memur personeli katıldı. İftar sonrası açıklama yapan Mehmet Başoğlu yük vagonu sektöründe ülkemizin ve Sivas’ın en büyük sanayi kuruluşu olan TÜDEMSAŞ’ın yurtdışına yaptığı ve yapmayı planladığı vagonlar hakkında bilgi verdi.

Başoğlu konuşmasında; “Yük vagonu üretiminde geleneksel yöntemlerden modern üretim tekniklerine geçiş yapılarak teknik alt yapımız baştan sona yenilendi. Son yıllarda yaptığımız teknolojik yatırımlar ve sistem değişikliği sayesinde TÜDEMSAŞ, Avrupa’daki firmalarla yarışabilen, kabul görmüş rekabetçi ürünler ortaya koyabilen küresel bir şirket konumuna gelmiştir.

Bu sayede şirketimiz Avrupa’nın en iddialı yük vagonlarını üretmeye ve yabancı lojistik şirketlerin dikkatini çekmeye başlamıştır. Ayrıca Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu hattındaki yük taşımacılığında da TÜDEMSAŞ’ın ürettiği vagonların tercih edilmesi bizler için gurur kaynağı olmuştur. Vagon üretimi konusunda yurt dışından gelen ziyaretçilerimizin birlikte üretme ve çalışma istekleri de bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir.

Sizlerle kuruluşumuz açısından hayati öneme sahip birkaç müjdeyi paylaşmak istiyorum. Kurulduğundan bugüne kadar yurt içine değişik tipte toplam 349.890 adet vagonun bakım onarım ve revizyonunu, 1953 yılından bu güne kadar 31 tipte toplam 22.489 adet vagon üretimini gerçekleştiren şirketimiz, bugün itibariyle Polonya’ya 2 adet Sgns Yük vagonu teslimi yapmıştır. Almanya’ya 18 adet Megaswing vagonu yapmak üzere ödenek beklemekte olduğu, Avusturya’ya 120 adet boji teslimi yapacağı ki; bunlardan 8 adetinin teslim edildiği, yine Avusturya’ya 150 adet 80 feet’lik konteyner taşıma vagonu siparişi için teyit beklediğini, ayrıca Avrupa’ya 50 adet bojinin teslimi için ödemenin beklendiğini ifade etmek isterim.” dedi.

Daha sonra söz alan Sivas İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş ise TÜDEMSAŞ’ın Sivas’la bütünleşmiş bir kuruluş olduğuna dikkati çekerek “TÜDEMSAŞ denildiğinde Sivas, Sivas denildiğindeyse TÜDEMSAŞ akla gelir” ifadeleri kullandı.

TÜDEMSAŞ Personel Yemekhanesinde düzenlenen iftar programına, Sivas İl Genel Meclisi Başkanı Hakan Akkaş, Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Bekir Sıtkı Eminoğlu, ÇEDAŞ Genel Müdürü Niyazi Kıvılcım, Sivas Orman Müdürü Sefa Duman, Bilim Sanayi ve Teknoloji il Müdürü Tanser Erdem BBP il Başkanı Uğur Bulut, Demiryol İş sendikası Sivas Şube Başkanı Murat Kütük, Ulaştırma Memur-Sen Sivas Şube Başkanı Ömer Vatankulu, Türkiye Kamu-Sen Sivas İl Temsilcisi İlker Çelikus, TCDD 4. Bölge Müdür Yardımcısı Cemalettin Gültekin, TÜDEMSAŞ’ın idare amirleri ile işçi ve memur personel katıldı.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar