Uludağ Teleferik Bayrama Hazır Hale Gelecekuludag teleferik bayrama hazir hale gelecek
uludag teleferik bayrama hazir hale gelecek

Yükseklikleri 20 ile 45 metre arasında değişen direk ve kabinlerin bakımı ehil eller tarafından üst düzey güvenlik tedbirleri altında yapılıyor.

Kent merkezi ile Uludağ arasında alternatif ulaşım sağlayan teleferik seferlerinin bir bölümüne bakım çalışmaları nedeniyle geçtiğimiz günlerde bir ay ara verilmişti.

140 kabin ile saatte bin 500 yolcu taşıma kapasiteli, 9 kilometre ile dünyanın en uzun teleferik hattı olan Bursa Teleferik AŞ’de bakım çalışmaları hummalı şekilde devam ediyor. Yeniden seferlerin ise, Ramazan Bayramı’na yetiştirilmesi hedefleniyor.

Uludağ’a daha emniyetli çıkılabilmesi için bakımı başlatılan teleferikte çalışan işçilerin tamamı ise bu konuda eğitimli ve her biri sertifikalı. Yükseklikleri 20 ile 45 metre arasında değişen direk tepelerinde çalışırken her türlü güvcenlik önlemini alan  işçiler, ‘korkusuz kahramanlar’ olarak adlandırılıyor.

Normal insanların bakınca başının döneceği yükseklikte adeta dans edercesine çalışan ekipler izleyenleri kendine hayran bırakıyor. (Olay)

Reklamlar

Hızlı Tren HaberleriHaftanın Demiryolu İhaleleri

Etkinlikler haftası için 20/05/2019

Bu Hafta Navigasyonu

Loading Events
Cts 25
Bugün Etkinlik Bulunamadı
Paz 26
Bugün Etkinlik Bulunamadı

Ücretsiz e-mail Aboneliği

e-mail adresiniz:

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.