Çinli Şirketler Tallinn-Helsinki Arası Denizaltı Demiryolu Tüneli İnşa Edecek

cinli sirketler tallinn helsinki arasi denizalti demiryolu tuneli insa edecek
cinli sirketler tallinn helsinki arasi denizalti demiryolu tuneli insa edecek

Finest Bay körfezi geliştirme projesi kapsamında, Çin Demiryolları Uluslararası Grubu (CRIG), Çin Demiryolu Mühendisliği Şirketi (CREC), Çin İletişim İnşaat Şirketi (CCCC) ve finansör Touchstone Capital Partners (TCP) ile 100 km’lik Tallinn-Helsinki demiryolu denizaltı ikiz tüneli için mutabakat zaptı imzaladı.


Mart 2019’da, FeBay ve TPC, Helsinki-Tallinn denizaltı demiryolu tüneli projesi için 15 milyar Avro tutarında finansman sağlanması için bir anlaşma imzaladı ve inşaat işleri 12,5 milyar Avro olarak tahmin ediliyor. Finansman, 2018 yılında ARJ Holding LLC ile kararlaştırılan önceden bildirilmiş 100 milyon Euro tutarındaki fona ek olarak geliyor.

Yine Mart ayında, ÅF Pöyry – AINS konsorsiyumunun dört istasyon, bir depo ve iki yapay adadan oluşan projenin tasarımını gerçekleştireceği açıklandı. Finest Bay körfezi geliştirme projesinin tasarımı Mayıs 2018’de çevresel etki değerlendirme (ÇED) süreci ile eş zamanlı olarak başlamıştı. ÇED programı Ocak 2019’da Finlandiya makamlarına verilmişti.

Finest Bay Körfez Bölgesi denizaltı demiryolu tüneli projesinin amacı, Finlandiya ile Estonya ülkeleri arasındaki seyahat süresini önemli ölçüde azaltacak bir denizaltı demiryolu tüneli inşa etmek. Demiryolu tüneli, Finlandiya ve Estonya’nın başkentlerinde birleşecek.

Tünelin inşaatı 2019-2020’de başlayacak ve 2024’te faaliyete geçmesi planlanıyor.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar