İzmir’de Erişilebilir Ulaşım Çalıştayı Düzenlendi

izmirde erisilebilir ulasim calistayi duzenlendi
izmirde erisilebilir ulasim calistayi duzenlendi

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Enver İskurt’un katılımıyla Bostanlı Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosunda gerçekleştirilen “Türkiye’de Yolcu Taşımacılığı Hizmetlerinin Erişilebilirliği Projesi İzmir Harekete Geçme Çalıştayı” İzmir’de yapıldı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Erol YANAR’ın açılış konuşmasıyla başlayan, Avrupa Birliği Delegasyonu Bölüm Başkan Yardımcısı Tibor STARICSKAI ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Eser ATAK’ ın da konuşma yaptığı çalıştaya Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürü Ahmet Selçuk SERT, TCDD 3. Bölge Müdürü Selim KOÇBAY, TCDD Taşımacılık AŞ İzmir Bölge Müdürü Habil EMİR, Karayolları 2.Bölge Müdürü Yakup DOST, İzmir Devlet Hava Meydanları İşletmesi Başmüdürü Erdal ÇAVUŞOĞLU, İzmir Liman Başkanı Ahmet APAK, TCDD İzmir Liman İşletme Müdürü Serdar GÖRÜR, İZBAN AŞ Genel Müdürü Seçkin MUTLU, Bölge Müdür Yardımcıları, Servis Müdürleri ve personel katıldı.

Türkiye’de Yolcu Taşımacılığı Hizmetlerinin Erişilebilirliği Projesi İzmir Harekete Geçme Çalıştayı, Karşıyaka ilçesindeki Suat Taşer Açık Hava Tiyatrosu’nda gerçekleştirildi. Hareket kısıtlılığı yaşayan tüm yolcuların ulaşım hizmetlerinden daha fazla yararlanmalarını amaçlayan proje, ulaşım araçlarını her bireyin rahatça kullanabilmesini sağlamak için ülkedeki tüm ulaşım yollarını ve toplu taşımacılığı kapsayan bir strateji ve eylem planı ortaya koymayı hedefliyor. Çalıştaya kamu kurumları, yerel yönetimler, Avrupa Birliği delegasyonu, akademik kurumlar, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katılım sağlayarak, erişilebilir yolcu taşıma hizmetleri için projeler, eylem planları ve stratejiler konusunda yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

izmirde erisilebilir ulasim calistayi duzenlendi
izmirde erisilebilir ulasim calistayi duzenlendi

Aile fotoğrafı çekimi ve plaket takdiminden sonra Bostanlı vapur iskelesinde Aliağa engeliler mehter takımı tarafından karşılanan Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Sayın Enver İSKURT, iskelede yapılan engelsiz ulaşım çalışmalarını inceledi.

izmirde erisilebilir ulasim calistayi duzenlendi
izmirde erisilebilir ulasim calistayi duzenlendi

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.