80’lerin Susmuş’u Baba Ocağı TÜDEMSAŞ’ı Ziyaret Etti

lerin susmusu baba ocagi tudemsasi ziyaret etti
lerin susmusu baba ocagi tudemsasi ziyaret etti

80’ler dizisi başta olmak üzere birçok dizi ve film müziğinde imzası bulunan müzisyen ve oyuncu Aydın Sarman, babasının 25 yıl çalıştığı TÜDEMSAŞ’a gelerek Genel Müdür Mehmet Başoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında babası Muhlis Sarman’ın dosyasını inceleyen Aydın Sarman daha sonra babasının çalıştığı Vagon Onarım Fabrikası Tekerlek Şubesi’ni gezdi. Sarman “Babamın 25 yıl çalıştıktan sonra emekli olduğu Cer Atelyesini, yeni ismiyle TÜDEMSAŞ’ı gezmek beni çocukluğuma götürdü. Genel Müdürümüze ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.


1968 Sivas doğumlu olan sanatçı Aydın Sarman’ın babası Muhlis Sarman, 1942 yılında şirketimizde işe başlamıştı. Vagon Onarım Fabrikasına bağlı Tekerlek Şubesinde Kontrol görevlisi olarak uzun yıllar hizmet ettikten sonra, 1971 yılında emekli olmuştu.

Daha çok müzisyen kimliği ile tanınan Aydın Sarman ise Arka Sıradakiler dizisinde öğretmen, 80’ler dizisinde ise “Susmuş” karakterini canlandırdı. Aydın Sarman’ın müziklerini yaptığı bazı dizi ve filmlerse şöyle; Anadolu Kaplanı, Kadın Severse, Arka Sıradakiler, Benden Baba Olmaz, Metropol Cafe, Oks Anneleri, Havalimanı, Prenses Perfinya, Yalancı Romantik, Dersimiz Atatürk, Papatyam, Öğretmen Kemal, Babam Sağolsun, Seksenler, Zengin Kız Fakir Oğlan, Doksanlar, Home Ofis, Kalp Hırsızı, Mandıra Filozofu, Mayıs Kraliçesi, Ayrılsak da Beraberiz, Merdiven Baba, Pamuk .sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar