Ünye’ye Asfalt Konforu

unyeye asfalt konforu
unyeye asfalt konforu

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ünye’nin Kale, Düzsaylan ve İnkur Mahallelerini Akkuş-Niksar kara yoluna bağlayan güzergâhta asfalt çalışması başlattı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Standarttı yüksek, modern ve konforlu yollar için ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor” dedi.


Ordu Büyükşehir Belediyesi ilçelerde asfalt çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Mahalle ve grup yollarında altyapı çalışmalarını sürdüren Ulaşım Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, altyapısı tamamlanan yolları program dahilinde asfalta kavuşturuyor.

BAŞKAN GÜLER: “İLÇELERİMİZİ ASFALTLA BULUŞTURUYORUZ”
19 ilçede çalışmaların devam ettiğini belirten Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu’nun mahalle ve grup yollarında hummalı bir çalışma yürüttüklerini söyledi. Başkan Güler, “Ordu, coğrafi olarak zor bir bölge. Türkiye’nin en uzun kırsal yol ağına sahip illerinin başında geliyor. Tüm mahallelerimizin yollarının iyileştirilerek standardının yüksek bir yapıya kavuşması için çalışma yapıyoruz. Bu bağlamda Ünye ilçemize bağlı Kale, Düzsaylan, İnkur Mahallerini Akkuş-Niksar kara yoluna bağlayan güzergâhta sathi asfalt çalışmalarını başlattık. Toplam 7 km’lik yolun 4 km’sini asfalta kavuşturduk. En kısa sürede yolun tamamını asfaltla buluşturacağız” diye konuştu.

“ÇALIŞMALAR ARTARAK DEVAM EDECEK”
İlçelerde yapılan asfalt çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Başkan Güler, “Akkuş ilçemizde Akpınar, Çaybaşı İlküvez bağlantı yolunu; Aybastı ilçemizde Karamanlı Mahallesi Gölköy okul bağlantı yolunu, Çakırlı, Körek mevki, balık çiftliği arasını, Esenli Mahallesi Murat Yeri mevkiini; Çamaş ilçemizde, Söken, Edirli, Kocaman Mahallesi bağlantı yolunu, Kemalpaşa, Sarıyakup Mahalle bağlantı yolunu; Çaybaşı ilçemizde ise Çınar Mahallesi, Çay Mahallesi yolunu ve Kapılı, Akpınar Mahallesi grup yolunu sathi asfaltla buluşturduk. Kumru ilçemizde, Erikçeli, Akıncılar Mevki ile Perşembe ilçemizdeki Kırlı Mahallesi Yolu, Teknepınar Mevkii ile Medreseönü Mahallesi Arıklı mevkii ve Beyli Mahalle yolunu sathi asfalta kavuşturduk. Vatandaşlarımıza konforlu yollar sunmak için çalışmalarımız program dahilinde artarak devam edecek” şeklinde konuştu.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, imarlı alanlar ile mahalle ve grup yollarında sıcak asfalt ve beton yol çalışmalarının da devam ettiğini sözlerine ekledi.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar