İETT’den Metrobüste Yangın Açıklaması

iettden metrobuste yangin aciklamasi
iettden metrobuste yangin aciklamasi

Darülaceze-Perpa durağında bir metrobüsün motor kısmında yangın çıktı. Yangın nedeniyle metrobüs seferlerinde aksamalar yaşandı. İETT metrobüste çıkan yangın ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada; “İETT metrobüs filomuzda bulunan 525 aracımızdan yaşları 12 olan yaklaşık 300 aracımızın her biri, ortalama 2 milyon km yol yapmıştır. Bunlar içerisinde yer alan, 2007 yılında hizmete giren 230 yolcu kapasiteli Phileas model 27 metrobüs aracı da vatandaşlarımızın ulaşım ihtiyacının karşılanması için hizmet vermeyi sürdürmektedir. Ancak araçlarda zaman zaman teknik veya başka tür sorunlar yaşanmaktadır.

30 Eylül 2019 tarihinde PERPA Metrobüs durağında gerçekleşen olay da Phileas araçta gerçekleşmiş olup, herhangi bir yaralanma dahi olmamıştır. Olaydan kısa süre sonra trafik çift şerit halinde açılmıştır.

Ekonomik ömrünü tüketen bu araçların yenilenmesi ve İstanbullu yolcularımızın daha konforlu ve güvenli seyahat yapması için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun talimatı ile 3 aydır çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bundan sonraki süreçte gelişmeleri siz değerli İstanbullu hemşehrilerimizle paylaşacağız.”denildi.

Güncel Demiryolu İhalle Takvimi

Per 21

İhale İlanı : Araç Kiralama Hizmeti Alınacaktır

Kasım 21 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Per 21

İhale İlanı : Demiryolu Elektrifikasyonu Yedek Malzeme Alım İşi

Kasım 21 @ 14:30 - 15:30
Organizatör: TCDD
444 8 233

Demiryolu İhale Haberleri Ara

Levent Elmastaş hakkında
RayHaber editörü

İlk yorum yapan olun

Yorumlar