Metro İstanbul Personeli Kayıp Engelli Yolcuyu Ailesine Kavuşturdu

metro istanbul personeli kayip engelli yolcuyu ailesine kavusturdu
metro istanbul personeli kayip engelli yolcuyu ailesine kavusturdu

Metro İstanbul Personeli Kayıp Engelli Yolcuyu Ailesine Kavuşturdu . İBB personeli, metro istasyonunda hareketlerinden şüphe ettikleri engelli yolcuyu oğluyla irtibata geçilerek ailesine teslim etti. Yüzde 50 engelli olan yolcunun 4 gündür kayıp olduğu anlaşıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), engelli bir yolcuyu ailesine kavuşturdu. Olay, 8 Ekim 2019 Salı günü İBB iştiraki Metro İstanbul’un M4 Kadıköy-Tavşantepe Metro Hattı’nın Ayrılık Çeşmesi istasyonunda yaşandı.

Güvenlik görevlileri bir yolcunun tedirgin davranışlarını tespit ederek kendisiyle iletişime geçti. Konuşma zorluğu çeken ve yüzde 50 engelli kartı bulunan Cengiz Karabacak isimli yolcu istasyon amirliğine alınarak ağırlandı. Alınan bilgiler üzerine Karabacak’ın oğlu Ramazan Karabacak ile irtibata geçildi.

4 GÜNDÜR KAYIPMIŞ…

Aksaray şehrinde ikamet eden Ramazan Karabacak’ın babasının 4 gündür kayıp olduğunu söylemesi üzerine Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve polis ekipleri bilgilendirildi. Polis ekibi Cengiz Karabacak’ın herhangi bir sabıkasının ve aranma durumunun olmadığı bilgisini verdi.

Bunun üzerine, Ayrılık Çeşmesi İstasyonu’nda görevli özel güvenlik görevlisi Giger Çelebi, engelli vatandaşı Dudullu’daki otobüs duraklarına götürerek memleketine dönmesi için otobüs bileti aldı.

Cengiz Karabacak, aynı otobüsle Aksaray’a giden tanıdık ve komşularına emanet edildi. Karabacak’ın oğlu, Giger Çelebi’yi arayarak babasının sağ salim eve döndüğünü söyledi ve ilgilendiği için kendisine teşekkür etti.

Güncel Demiryolu İhalle Takvimi

Per 21

İhale İlanı : Araç Kiralama Hizmeti Alınacaktır

Kasım 21 @ 14:00 - 15:00
Organizatör: TCDD
444 8 233
Per 21

İhale İlanı : Demiryolu Elektrifikasyonu Yedek Malzeme Alım İşi

Kasım 21 @ 14:30 - 15:30
Organizatör: TCDD
444 8 233

Demiryolu İhale Haberleri Ara

Levent Elmastaş hakkında
RayHaber editörü

İlk yorum yapan olun

Yorumlar