Metro İstanbul Personeli Kayıp Engelli Yolcuyu Ailesine Kavuşturdu

metro istanbul personeli kayip engelli yolcuyu ailesine kavusturdu
metro istanbul personeli kayip engelli yolcuyu ailesine kavusturdu
Abone Ol  


İBB personeli, metro istasyonunda hareketlerinden şüphe ettikleri engelli yolcuyu oğluyla irtibata geçilerek ailesine teslim etti. Yüzde 50 engelli olan yolcunun 4 gündür kayıp olduğu anlaşıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), engelli bir yolcuyu ailesine kavuşturdu. Olay, 8 Ekim 2019 Salı günü İBB iştiraki Metro İstanbul’un M4 Kadıköy Tavşantepe Metro Hattı’nın Ayrılık Çeşmesi istasyonunda yaşandı.

Güvenlik görevlileri bir yolcunun tedirgin davranışlarını tespit ederek kendisiyle iletişime geçti. Konuşma zorluğu çeken ve yüzde 50 engelli kartı bulunan Cengiz Karabacak isimli yolcu istasyon amirliğine alınarak ağırlandı. Alınan bilgiler üzerine Karabacak’ın oğlu Ramazan Karabacak ile irtibata geçildi.

4 GÜNDÜR KAYIPMIŞ

Aksaray şehrinde ikamet eden Ramazan Karabacak’ın babasının 4 gündür kayıp olduğunu söylemesi üzerine Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ve polis ekipleri bilgilendirildi. Polis ekibi Cengiz Karabacak’ın herhangi bir sabıkasının ve aranma durumunun olmadığı bilgisini verdi.

Bunun üzerine, Ayrılık Çeşmesi İstasyonu’nda görevli özel güvenlik görevlisi Giger Çelebi, engelli vatandaşı Dudullu’daki otobüs duraklarına götürerek memleketine dönmesi için otobüs bileti aldı.

Cengiz Karabacak, aynı otobüsle Aksaray’a giden tanıdık ve komşularına emanet edildi. Karabacak’ın oğlu, Giger Çelebi’yi arayarak babasının sağ salim eve döndüğünü söyledi ve ilgilendiği için kendisine teşekkür etti.

Rail Industry Show Armin sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar