Sivas 2023 Yılında Hızlı Tren İle Ankara’ya Oradan Da İstanbul’a Ulaşır Mı?

sivas yilinda hizli tren ile ankaraya oradan da istanbula ulasir mi
sivas yilinda hizli tren ile ankaraya oradan da istanbula ulasir mi

Sivas 2023 Yılında Hızlı Tren İle Ankara’ya Oradan Da İstanbul’a Ulaşır Mı?; Kamuoyunun merakla beklediği Sivas–Ankara Yüksek Hızlı Tren (YHT) projesi hiç olmadığı kadar bir hızla ilerlemeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Vali Salih Ayhan, “Daha önce de paylaşıldığı üzere YHT 2020 yılında ilk test sürüşlerine başlayacak inşallah” demişti.

Hızlı Tren çalışmalarını koordine eden yetkili bir isimden edinilen bilgilere göre ise Sivaslıların istediği şekilde hızlı trene Sivas’tan binerek Ankara’ya oradan da İstanbul’a ulaşmak 2019 hatta 2020 yılında mümkün görünmüyor.

Hat üzerinde henüz alt yapı çalışmalarının dahi başlatılamadığı bölümlerin olduğu da öğrenilirken yapılan açıklamaların hızlı trenin tam anlamıyla çalışması değil sadece test sürüşleri olduğu ifade edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sivas‘ta yaptığı konuşma sonrası hızlı tren de çalışmalar eskiye nazaran 10 kat hızlanmış olsa da hızlı trenin tam anlamıyla (Sivas – Ankara) faaliyete geçmesi için tahmin edilen sürenin 2023 olduğu da ifade ediliyor.

Ekonomik süreç ve erken seçim ihtimallerinin de maalesef bu süreyi uzatabileceği belirtilirken ayrıca Gar binası ile ilgilide henüz çalışmaların istenilen hızda olmadığı biliniyor. (Büyük Sivas Haber)

Güncel Demiryolu İhaleleri

Pts 09

Gulf Traffic

Aralık 9 @ 08:00 - Aralık 11 @ 17:00

Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar