Yerli Otomobil Saat Kaçta Tanıtılacak? Canlı Yayın Ne Zaman?

Yerli Otomobil Pil Yerleşimi
Yerli Otomobil Pil Yerleşimi
Abone Ol  


Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tanıtımı bugün yapılacak. Vatandaşlar heyecanla tanıtımı beklemeye başladılar. Tanıtım Gebze’deki Bilişim Vadisi’nde gerçekleştirilecek.

Yerli otomobil tanıtımı 27 Aralık Cuma günü Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla yapılacak. Tanıtım Gebze’deki Bilişim Vadisi’nde gerçekleştirilecek. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) aracı bugün 14.00’te tanıtılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karara göre, yerli elektrikli otomobil üretim tesisi Bursa’da kurulacak ve proje bazlı devlet yardımı verilecek. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından komple yeni yatırım olarak inşa edilecek tesisin öngörülen toplam sabit yatırım tutarı 22 milyar olacak. Yatırımın süresi ise başlangıç tarihi olan 30 Ekim 2019’dan itibaren 13 yıl olacak. Yerli otomobil üretim tesisinde 300’ü nitelikli 4 bin 323 kişi istihdam edilecek.

Yerli Otomobilin Özellikleri

Ağırlık dağılımı için bataryası tabana yerleştirilen otomobilde, yol tutuşu güçlendirildi. Ön ve arkadaki elektrik motorlarıyla Türkiye’nin otomobilinin 4×4 sistemine sahip olacak. Çekiş sistemi ve yerden yüksek yapısıyla elektrikli SUV arazi koşullarında da rahatlıkla ilerleyebilecek. Otomobilin yan görünüşüne bakıldığında modern ve şık hatları da dikkat çekiyor. Boyutları ve mücadele ettiği sınıfı dikkate alındığında 5 kişi için rahat bir yolculuk sunacak otomobilin bagaj hacmi ise 500 lt. Yerli otomobilin dolu bataryayla menzili 500 km’ye civarında olacak.

Yerli Otomobilin İç Dizaynı
Yerli Otomobilin İç Dizaynı

Yeri otomobilin Osmangazi Köprüsü üzerinde paylaşılan görüntülerinde Otomobilin direksiyon simidinde dikkat çeken TG harfleri, TOGG’nun kısaltmasını çağrıştırıyor. Otomobilin iç tasarım detayları arasında, kokpiti boydan boya sarmalayan geniş ekran hoş ve işlevsel duruyor. Sürücü ve yolcuların ihtiyaç duyabileceği bilgilerin gösterileceği ekran, tasarımına son derece modern.

Yerli Otomobil Canlı Yayın

27.12.2019 / Bilişim Vadisi’nin Resmi Açılış Töreni& Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu
Yeniliğe Yolculuk Buluşması Frekans Bilgisi:

HD
TÜRKSAT 3A
D/L:11155 MHz
S/R: 4444
FEC: 5/6
POL: Yatay
DVbs-2
8psk.

Rail Industry Show Armin sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar