Sivas’ın Göz Bebeği TÜDEMSAŞ Yeniden Eski Günlerine Dönmeli

sivasin goz bebegi tudemsas kendi kaderine birakilamaz
sivasin goz bebegi tudemsas kendi kaderine birakilamaz

Yeniden Refah Partisi Sivas İl Başkanı Fatih Kalkan, TÜDEMSAŞ’ın geleceği hakkında çarpıcı bir demeç verdi.Kalkan yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Sivas’ın en büyük ve Orta Anadolu’nun önde gelen sanayi kuruluşlarından biri olan Türkiye Demiryolu Makineleri Sanayii A.Ş. (TÜDEMSAŞ) üzerinde adeta kara bulutlar geziyor.

1934 yılında temeli atılan ve 1939 yılında Sivas Cer Atölyesi olarak faaliyetlerini sürdüren Sivas’ımızın en önde gelen kuruluşu sahipsiz, günden güne kan kaybeden bir fabrikaya döndü.

Kuruluşunun 22. yılı olan 29 Ekim 1961’de Türkiye’nin ilk yerli buharlı lokomotifi “BOZKURT” hizmete alınmış, yine aynı yıllarda devrim otomobilinin motor bloğunu yine başarıyla bu fabrika yapmıştır. 81 yaşına giren ve tarihi başarılarla dolu olan, yenilenen teknolojisi ile üstün kapasiteye sahip “TÜDEMSAŞ”ın yetkililerine soruyoruz.

  • TÜDEMSAŞ’ta üretim yapılıyor mu?
  • 2019 – 2021 yılı için siparişler neden askıya alındı?
  • “TÜDEMSAŞ” bu kadar teknoloji ve iş kapasitesine sahipken neden dışardan hizmet alındı?
  • Yüklenici firmalar neden sözleşmelerini sonlandırmak için başvuru yaptı?
  • Personel sayısı neden azalıyor?
  • Üretim yapmayan fabrika zarar ediyorsa sorumlusu kimler olacak?
  • TÜDEMSAŞ’ın arazisinde geçmişte olduğu gibi birilerinin gözümü var?

“Yeniden Refah Partisi” olarak diyoruz ki

Sanayisi kalkınmayan bir şehir nasıl kalkınabilir ? Var olan değerlerimiz gelecek nesiller için umut olacakken kimler bu şehrin kaderiyle oynuyor? Hiç kimsenin bu şehrin kaderiyle oynamasına göz yummayacağız. İnşallah Milli Görüş ve Milli(ağır)Sanayi anlayışıyla beraber “TÜDEMSAŞ” yeniden eski günlerine dönerek daha ileriye taşınacak, Sivas’ımızın kalkınmasında lokomotif olacaktır.” (Büyük Sivas Haber)

Armin
sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar