Akçaray Tramvay Hattında Bulunan Trafonun Deplase İhalesi Sonuçlandı

akcaray tramvay hattinda bulunan trafonun deplase ihalesi sonuclandi
akcaray tramvay hattinda bulunan trafonun deplase ihalesi sonuclandi

Bir süre önce ihaleye çıkmıştı. İzmit Akçaray tramvay hattı ile ilgili ihale nihayet sonuçlandı

MECLİSE GELMİŞTİ


Akçaray tramvay hattının İzmit Doğu Kışla içinden geçen kısmında, tam olarak Mehmet Ali Paşa Camiine keskin dönüş yapılan noktada bulunan 307 numaralı trafonun deplase edilmesi için ve başka bir kuruma ait olması nedeniyle meclisten karar çıkarılmış, bununla ilgili hazırlıklara başlanmıştı.

KÖRFEZLİ FİRMA

Konuyla ilgili geçen ay yapılan ihale de tamamlandı. 15 firmanın doküman satın aldığı, 8’inin teklif verdiği ihale, ilimiz Körfez ilçesi firmalarından AtlasBK İnşaat Taahhüt Gıda Akaryakıt Plastik İmalat Ticaret ve Sanayi Limited şirketinde kaldı.

BEŞ AYDA

Atlas BK ihaleyi 489 bin 132 liralık teklifiyle kazanırken, Büyükşehir Belediyesi söz konusu firma ile sözleşmeyi de imzaladı. 150 gün içinde tamamlanması gereken söz konusu çalışmanın önümüzdeki günlerde firmaya yer teslimi yapıldıktan sonra başlaması bekleniyor.

VİRAJDAYDI

Büyükşehir Belediyesi, tramvay hattı üzerindeki trafiği sıkıştırdığı gerekçesiyle eski Ankara Market ve yanındaki Turkcell bayiinin bulunduğu binanın yıkımını gerçekleştirmiş, yalalar ile tramvayı karşı karşıya bırakan viraj üzerindeki trafonun da deplase edilmesine (yerinin değiştirilmesine) karar verilmişti. (Enkocaeli)İlk yorum yapan olun

Yorumlar