Hazine ve Maliye Bakanlığı 8 Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak

hazine ve maliye bakanligi sozlesmeli personel alimi yapacak
hazine ve maliye bakanligi sozlesmeli personel alimi yapacak

Hazine ve Maliye Bakanlığı Hukuk, Matematik, İstatistik, Ekonometri, Kamu Yönetimi Uluslararası İlişkiler, İktisat Maliye Çalışma Ekonomisi, Genel Mühendislik alanlarından 8 Uzman Personel Sözleşmeli Personel Alımı Yapacak.


5671 sayılı Merkezi Finans ve İhale Biriminin İstihdam ve Bütçe Esasları Hakkında Kanun ile 20.10.2007 tarih ve 26676 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Merkezi Finans ve İhale Birimi Personel Yönetmeliği hükümleri uyarınca, toplam 8 adet Uzman Personel pozisyonu için 13-29 Temmuz 2020 tarihleri arasında Giriş Sınavı yapılacaktır. Ancak Covid-19 salgını nedeniyle olası idari izin, karantina, sokağa çıkma yasağı vb. gibi yasal zorunluluklar nedeniyle sınav tarihlerinde değişiklik yapılabilir. Uzman Personel pozisyonlarının mezuniyet alanları itibarıyla dağılımı aşağıdaki şekilde olacaktır:

resim

Birim, yapılacak sınav sonucunda yukarıda belirtilen alanlarda ve sayıda başarılı aday bulunmadığı takdirde, başarılı aday sayısı kadar personel istihdam edebilir veya yukarıda belirtilen alanlar ve sayılar arasında değişiklik yapabilir.

İlanın Detayları İçin TIKLAYINIZ

 İlk yorum yapan olun

Yorumlar