ESHOT Bakiye Sorgulama

ESHOT Bakiye Sorgulama

ESHOT Bakiye Sorgulama

İzmirim Kart Bakiye Sorgulama ve İzmirim Kart TL Yükleme : Yıllardır İzmir’in toplu ulaşımında kullanılan Kentkart’lar, 1 Haziran 2015 tarihinden itibaren İzmirim Kart’a dönüştürüldü. Kullanıcılar açısından sistemde bir değişiklik olmadığından eski Kentkart’ları aynen kullanmaya devam edebildik ayrıca isteyenler yeni İzmirim Kart’lardan satın alıp onları kullanmaya başladılar. Eski Kentkart bakiyelerimiz ise aynen yerinde kaldı. Peki bundan sonra bakiye sorgulamak istersek sorgulamaları nasıl yapıyoruz?

İzmirim Kart Bakiye Sorgulama ve TL Yükleme

Hem eski Kentkart, hemde yeni İzmirim kart’lar için sorgulamalar merkezden yani Eshot web sitesinden ve ayrıca İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi mobil uygulamasından yapılabiliyor. İnternetten dolum ve talimatlı dolum servisleri daha hızlı ve sorunsuz olarak çalışmaya devam edecek.

Web Sitesinden İzmirim Kart Bakiye Sorgulama ve TL Yükleme

Sorgulama ve TL yüklemesini ESHOT web sitesinden yapmak için aşağıdaki sayfaya gidiyor;

Eshot bakiye sorgulama: KENTKART BAKİYE SORGULAMA

Eshot TL yükleme: KENTKART TL YÜKLEME

Eshot bakiye sorgulama

Üye olarak kartlarınızı tanımlayabilir, Kentkart yada İzmirim Kart üzerindeki bize özel kart numarasını, aralarda boşluk olmadan sorgulama kutucuğuna giriyoruz. Ardından güvenlik harflerini girip sorguyu başlatıyoruz. Yada yükleme sayfasında kart bilgilerimizi girip sonraki yükleme adımlarına devam ediyoruz.

Mobil Uygulamadan İzmirim Kart Bakiye Sorgulama ve TL Yükleme

Sorgulama ve İzmirim Kart Para Yükleme (TL) yüklemeyi İzmir Büyükşehir Belediyesi resmi mobil uygulamasından yapmak için aşağıdaki bağlantılardan akıllı telefon veya tabletinize uyan sürümü indirip kuruyorsunuz ve uygulamada Ulaşım başlığı altından İzmirim Kart Bakiye Sorgulama bölümüne geçerek işleminizi gerçekleştiriyorsunuz. (Tabi sorgulamalar için yine kart numarasını boşluk olmadan yazıyor ve aktif internet bağlantısı kullanıyorsunuz.)

İzmirim Kart Mobil Uygulama

Google Play Android Uygulaması için tıklayın
Apple OIS Uygulaması için tıklayın
Windows Phone Uygulaması için tıklayın

ESHOT Sıkça Sorulan Sorular ve Cevapları

[ultimate-faqs include_category=’eshot’]

İlk yorum yapan olun

Yorumlar