Romanya Vizesi Nasıl Ve Nereden Alınır?

romanya vizesi
romanya vizesi

Romanya, Schengen’e Antlaşması’na üye olan ülkeler arasında bulunmuyor. Marina Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla Romanya’ya antlaşma yerine sadece ülkeye özel vize alınabiliyor. Bu nedenle ülkeye yapılacak olan giriş işlemleri için Schengen vizesi geçerli olduğu düşünülmesine rağmen, çıkışlarda üye olmayan ülkeler tercih edildiğinde sorun yaşanabiliyor. Risk alarak bu yöntemi kullanan ve vizesiz bir şekilde girmeyi deneyenlerin sayısı oldukça fazladır. Romanya’ya vize almak için firmamızın talep ettiği belgeleri göndermeniz yeterli olacaktır.

Romanya Vizesi Nasıl Alınır?


Romanya vizesi başvurusu İstanbul’da veya Ankara’da bulunan konsolosluklar sayesinde sadece üç günde vize sonucuna ulaşmanızı sağlıyor. Romanya vize işlemleri Türkiye’den 26 farklı antlaşma ülkesine gitme sürecinden daha farklı bir yapıya sahiptir. Yunanistan’a vize aldığınızda diğer üye ülkelere seyahat etmeniz mümkün olacaktır fakat Romanya’nın üye olmaması nedeniyle bu özelliği bulunmaz.

  • Ülkeye girdiğiniz taktirde, üye ülkelere seyahat edebilmeniz için mutlaka vizenizin bulunması gereklidir.
  • Vize başvuruları Romanya konsoloslukları aracılığıyla yapılabiliyor. Türkiye’de en uygun fiyatlar aracılığıyla Romanya vizesi ücretleri ödenerek, gerekli belgeler temin edildikten sonra ülkeye seyahat edilmesi mümkün oluyor.
  • Konsolosluk ile yaptığımız özel görüşmeler sadece 3 gün içerisinde vizenizin çıkmasına imkan tanıyor. Seyahatinizle ilgili herhangi bir sorun yaşamamak, belgenizin kaybolmaması ve vizenin tüm evraklar kabul edilebilecek özelliklere sahip şekilde sunulmasını sağlıyoruz.
  • Marina Vize Başvuru Merkezi olarak öğrencilere 15 günde, diğer vize tiplerinde başvuran tüm müşterilerimize 3 gün içerisinde Romanya vize örneği gibi vizelerinin olması için hizmet veriyoruz.

Romanya Vize Çeşitleri

Romanya’ya yapılacak olan seyahatlerde özellikle çok sayıda farklı vize türünde en uygun fiyatlarla hizmet vermeye devam ediyoruz. Romanya’da vize danışmanlığı faaliyetlerimiz Türkiye’de konsolosluklarda sıra beklemenize ve evrakları kendiniz hazırlamanıza gerek kalmaksızın sürdürülüyor.

Tüm evraklar turistik, ticari, öğrenci vizesi, evlilik vizesi ve diğer vize türlerinde değiştiği için, sizin seyahatinizde hangisinin gerektiğiyle ilgili bilgileri de veriyoruz. Her zaman için firmamıza başvuruda bulunabilir ve Schengen ülkelerine ek olarak, Romanya gibi antlaşma dışındaki ülkeler için de vize alabilirsiniz. Ülkeye gidilmek üzere alınacak vizeler için belirlenen ücret 70 Dolar’dır. Romanya Vizesi türleri şu şekildedir, Öğrenciler, turistik seyahat, evlilik vizesi, transit geçiş, D tipi ve özel ziyaret vize tiplerinde 70 Dolar ortak vize ücretidir.

Romanya Turist Vizesi:Turistik amaçla ülkeye gitmek istediğinizde bu vize tipi için 7 veya 15 günlük vize alabilirsiniz. 1 ay, 3 ay, oturum vizesi, konsolosluğun belirlediği sürede vize alınması için farklı vize tiplerinde ve gerekçelerle başvuruda bulunulması halinde Romanya için vize alınabiliyor.

Romanya Çalışma Vizesi: Romanya’da çalışacağınıza dair belgeyle birlikte, hangi iş yerinde çalışacaksanız davetiye almış olmanız gerekiyor. Kimlik fotokopiniz, pasaportunuz, iki adet fotoğraf, seyahat amacınızı bildiren belge, konaklama ispatı, pasaport fotokopisi, banka hesap cüzdanı orijinali e fotokopisi, son üç ayın gelirini gösteren belge bulunması talep ediliyor. Geriye kalan belgeler firmamız tarafından tamamlanacak ve ardından Romanya Konsolosluğu’na başvuruda bulunulacaktır.

Romanya Eğitim Vizesi: Eğitiminizi Romanya’da bulunan kurumlarda sürdürmek istediğiniz taktirde, o an okumakta olduğunuz okulun dengi bir Romanya okulundan davet almalısınız. Gelen davet mektubu, Avrupa Birliği programları için eğitim ise özel programa devam edeceğine dair belge, kimlik fotokopisi, pasaport fotokopisi, banka hesap cüzdanının orijinali ve fotokopisi, son üç ayın gelirini gösteren belge hazırlamalısınız. Seyahat amacınızı bildiren belge, Romanya Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilen özel kabul mektubu, pasaport, başvuru formu ve iki adet fotoğraf ile ülkeye eğitim için vize alabilirsiniz.

Romanya Evlilik Vizesi: Romanya vatandaşı olan bir kişiyle evlenenlerin vatandaşlık işlemleriyle ilgili ilk adımı atabilmesi için evlilik vizesi almaları gerekiyor. Turistik vizelerden daha farklı olarak, bir süre sonra ülkede kalıcı olarak yaşama izni almanız da mümkün oluyor. Romanya’da bulunan eşinizin adresi, Romanya evlilik cüzdanı veya Romen eşinizin pasaport ile kimlik fotokopisi, sabıka kaydı aslı ve yeni tarihli olmalıdır. 7 aylık seyahat sağlık sigortası ve online olarak internetten başvuru formu firmamız tarafından temin edilecektir. Ticari sicil gazetesinin şirketle ilgili fotokopisi, pasaportun ilk sayfasının fotokopisi, kimlik fotokopisi, nüfus kayıt örneği, SGK işe giriş bildirgesi, pasaport, 2 adet fotoğraf bulunmalıdır.

Romanya Express Vize: Konsolosluğa yapılacak olan başvurularda, en kısa sürede vizenin çıkarılması için özel olarak sürenini kısaltılması talep edilemiyor. İşlemler öğrenci olanlar hariç her zaman için en geç üç iş gününde sonlandırılıyor. 7 günlük, 15 günlük, 1 aylık, 1 yıllık veya konsolosluk tarafından belirlenen sürelerde vize alabilirsiniz. Özel ziyaret, ticari, d tipi, öğrenci, turistik seyahatlerin tümünde vize başvuru işlemlerinin ardından en erken 3 günde vize çıkarılabiliyor.

Romanya Ticari Vize: Romanya’ya ticari faaliyetler gerçekleştirmek için gitmek isteyen bireylere verdiğimiz hizmette belgeleri Romanya’da bulunan kurumdan da talep ediyoruz. Pasaportunuz, başvuru formunuz, en geç 6 ay önce çekilmiş 2 adet beyaz arka fonlu fotoğraf, şirketin antetli kağıdına imza yetkisi bulunan kişi tarafından yazılmış seyahat amacı belgeleri bulunmalıdır.

Pasaportun ilk sayfasının fotokopisi, kimlik fotokopisi, banka hesap cüzdanınızın orijinali ve fotokopisi, SGK işe giriş bildirgesi veya SSK işe giriş belgesi, faaliyet belgesi son üç aylık, şirketin yürürlükte olan imza sirküleri fotokopisi, ticari sicil gazetesinin şirketi ilgilendiren kısmının fotokopisi, en az 30 bin Euro teminatlı sağlık sigortası belgesi gereklidir. Ticari vize işlemlerini gerçekleştireceğiniz firma bulunuyorsa, davetiyesinin bulunması istenir.

Marina Vize Başvuru Merkezi Başvuru Merkezi

Aksaray Mahallesi Teceddüt Sokak

No:19/3 Fatih/İstanbul

E-Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

 

 


İlk yorum yapan olun

Yorumlar