Siemens Norveç Demiryolu Araç İçi Telsiz Kurulumu İhalesini Kazandı

Siemens norvec
Fotoğraf: Siemens

Siemens Norveç Demiryolu Araç İçi Telsiz Kurulumu İhalesini Kazandı : Norveç demiryolu işletme firması Norske, Siemens Mobility’yi Norveç demiryollarında kullanılmak üzere 570 adet GSM-R tren kabini radyoları tedarik etmek için sözleşme ile ödüllendirdi. Sözleşme, mevcut radyo istasyonlarını, sektörde verilecek ilk yükseltme sözleşmesi olan 5G Future Railway Mobile Communication System (FRMCS) ile çalışacak şekilde yükseltme seçeneğini içermektedir.


FRMCS teknolojisi sonuçta demiryolu sektöründe dijitalleşme için önemli bir araç ve canlı video eğlence, video güvenlik iletim ve dinamik yolcu bilgilendirme sistemleri ile yolcu deneyimini geliştirmek için fırsatlar sunar GSM yerini alacak olan demiryolları için yeni nesil dünya çapında telekomünikasyon sistemi. Gelecekteki FRMCS yükseltmesi, mevcut yerleşik altyapıyı uyarlayacak ve yeniden kullanacak ve maliyetlerin en aza indirilmesini sağlayacak.

Tren kabini telsiz yükseltme programı için ön tasarım çalışmaları şu anda devam etmekte. Program, yolcu ve yük taşımacılığı ve demiryolu operatörlerine önemli faydalar sağlamak üzere tasarlanmış. Bu proje ayrıca 4G mobil şebeke operatörlerinden gelen radyo parazitinin neden olduğu risk ve performans etkisini azaltacak.


İlk yorum yapan olun

Yorumlar