2021 Mercedes-Benz S-Class, Kız Arkadaşınızın İsteyeceği Tek Şey

mercedes benz
mercedes benz

Eylül 2020’de Mercedes-Benz, yeni S-Class 2021 fütüristik aracını ortaya çıkaracak. Bu, AR (artırılmış gerçeklik) ekranına sahip ilk araba olurdu: ön camdaki görüntü, kameralar da dahil olmak üzere birçok sensörden gelen bilgileri yansıtacaktır.

Nasıl çalışır?


Mercedes-Benz, artırılmış gerçeklik ile çalışacak olan Head-up Display adlı yenilikçi bir sistemi tanıttı. Piyasadaki benzer Head-up ekran sistemleri gibi, her S-sınıfı otomobildeki ekran, radar cruise control ve şerit tutma asistanının etkin olup olmadığına bakılmaksızın hızınızı gösterecektir. Yeni sistem, Active Distance Assist Distronic açıkken “sanal mesafe öğeleri” nin şu anda mevcut olan diğer kullanımlarından ayrılacaktır.

Ayrıca, yeni bir Head-up ekranı, sürücünün şeritten çıkması durumunda animasyonlu uyarı kırmızı çizgileri içerecektir. Ancak, navigasyon yeni S-sınıfının en güçlü noktası olacak.

Bu yenilikçi özellik, yolun üzerinde yüzüyormuş gibi görünen mavi okları kullanır. Dönüşe yaklaştığınızda, tam olarak nereye döneceğinizi size bildiren bu okları göreceksiniz. Gerekli yeri alır almaz, ekranı başarılı bir şekilde geziyi tamamladık belirten kayan nokta gösterecektir.

Sistem anahtardır

Araba sadece tek bir ekrana sahip olmayacak. Geliştiriciler, Texas Instruments’ın bir ayna cihazını (DMD) içerecek olan bütün bir projeksiyon sistemini yerleştirdiler. DMD 1.3 megapiksel çözünürlüğe sahip. Bir görüntüyü kullanıcının gözlerinin önünde bir ekrana yansıtır. Şimdilik bilindiği gibi, ekran yatay olarak 10 derece ve dikey olarak 5 derece görünürlüklü bir resim yansıtabilecektir.

Bir sürücü olarak, 10 metrelik bir mesafede 77 inçlik bir monitörde görünen grafikleri göreceksiniz.
Daimler sadece S-sınıfı kullanıcılar için yeni teknolojiler sunmakla kalmıyor, aynı zamanda yeni on yıl boyunca otomobil endüstrisinde işlerin nasıl yürüdüğüne dair daha iyi bir fikir edinmelerini sağlayacak. Şeffaf bir ekranı ön cama entegre etmek, kötü yürütülen bir fikir olduğu ortaya çıktı. Nedeni henüz bilinmemektedir (ancak, uygulama teknolojisinin en pahalı otomobil için bile çok pahalı olacağı açıktır.) Tasarımcılar iki şeyle uğraşmak zorunda kaldılar. İlk rahatsızlık, projeksiyon sisteminin sınırlı yetenekleridir. İkincisi, netliğin ve güvenliğin çok daha önemli olduğu güzel tasarımlar yapmak için nihai arzudur.

Büyülü ekran

Bir sonraki s sınıfı nesil otomobillerde mevcut olacak teknolojik sürecin bileşenlerinden biridir. İç mekan beş adede kadar dijital ekran sunacak ve 12,8 inçlik multimedya ekranının merkezi kısmı gerçek bir “merkezi” ekran olacak. Sürücü tamamen dijital bir gösterge paneli alır ve yolcular ana ekranın projeksiyonunu görüntüleyebilen ayrı ekranlara sahip olabilir.

Multimedya sistemi, sesin gerektirdiği herhangi bir bilgiyi sağlayabilen bir ansiklopedi ile donatılacaktır. Ayrıca, araç arka koltuktaki yolcular için dünyanın ilk ön hava yastıkları ile donatılacak.

Büyük hesaplaşma 2 Eylül’de gerçekleşecek. Daimler Yönetim Kurulu Üyesi Markus Schäfer, teaser videoda yüksek teknoloji yeniliğini sunuyor. İlk sergi bu yıl yapılacak olsa da, son Aşamalar hala test modunda olduğu için 2021 yılına kadar yeni bir teknolojik harikaya binmeyi bekleyemezsiniz. Ancak, ru-brides websitesini ziyaret etmeyi ve güzel kadınlara ücretsiz geziler vermeyi seviyorsanız, Mercedes şu anda üzerinde çalıştıkları daha birçok fütüristik unsurla sizi etkilemek için henüz değil.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar