Kutsal Köprüde Çıplak Video Çeken Fransız Kadın Tutuklandı

Kutsal Köprüde Çıplak Video Çeken Fransız Kadın Tutuklandı
Kutsal Köprüde Çıplak Video Çeken Fransız Kadın Tutuklandı

Hindistan polisi, Rishikesh kentinde kutsal kabul edilen bir köprüde çıplak video çekerek sosyal medyada yayınlayan bir Fransız kadını tutukladı. Kefaletle serbest kalan 27 yaşındaki Marie-Hélène adlı kadın, internet kullanım yasalarını ihlal etmekten suçlu bulunması halinde üç yıla kadar hapis cezası ile karşı karşıya kalacak.


Hindistan polisinin cumartesi günü yaptığı açıklamaya göre, bir Fransız kadın kuzey Hindistan’daki Rishikesh kentindeki Laxman Jhula isimli kutsal bir köprüde çıplak bir video yayınlamasının ardından tutuklandı.

Perşembe günü gözaltına alınan Marie-Hélène’nin kefaletle serbest bırakıldığı ve cep telefonuna el konulduğu açıklandı.

Hélène, ülkede internet kullanımını düzenleyen yasaları ihlal etme iddiasıyla yargılanacak. Hindistan yasaları müstehcen içerik paylaşımı hakkında 3 yıla kadar hapis cezası öngörüyor.

Fransız kadının gözaltına alındığı karakolun komiseri AFP’ye “Belki de Fransa’da bu şeyler sorgulanmaz ama Rishikesh kutsal bir yer ver ve kendini filme aldığı Lakshman Jhula, Hindu tanrıları Ram, kardeşi Lakshman ve karısı Sita’nın Ganj’ı geçtiği köprüdür.” açıklamasında bulundu.

Kefaletle serbest kalan Fransız kadın, internet üzerinden inci kolye sattığını ve videoyu işini tanıtmak amacıyla çektiğini söyledi.

Kutsal kabul edilen Lakshman Jhula köprüsü, 1924 yılında yaşanan sel felaketinin ardınan çökmüş ve 1927-1929 yılları arasında yeniden inşa edilerek yaya trafiğine açılmıştı. (euronews)sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar